Wiadomości branżowe

TURYŚCI TANIO ODZYSKAJĄ UTRACONE ZDJĘCIA Z WAKACJI

Aparat zalany na Majorce, kamera wrzucona do ogniska na Mazurach, zrzucony ze skały telefon komórkowy. Każdego roku tysiące urlopowiczów traci cyfrowe zdjęcia.  Skala problemu jest tak duża, że po raz pierwszy specjaliści odzyskiwania danych, na co dzień świadczący tego typu pomoc firmom, stworzyli specjalną usługę odzyskiwania wakacyjnych zdjęć na kieszeń ?Kowalskiego?.

Organizatorem akcji pod hasłem ?ODZYSKAJ CYFROWE WSPOMNIENIA? jest firma Kroll Ontrack, do której należy największe i najnowocześniejsze laboratorium odzyskiwania danych w tej części Europy. Katowicki  oddział firmy Kroll Ontrack na trzy wakacyjne miesiące oddelegował część specjalistów na co dzień odzyskujących dane po katastrofach, trzęsieniach ziemi, pożarach i powodziach do obsługi turystów, którzy utracili zdjęcia z aparatów cyfrowych.

– Lipiec, sierpień i wrzesień, to dla nas wyjątkowo pracowity okres. W sytuacji, w której niemal każdy posiada już cyfrowe urządzenia do zapisywania zdjęć, rośnie też liczba przypadków ich uszkodzeń. Jest to szczególnie widoczne w okresie wakacyjnym, gdy liczba zapisywanych przez urlopowiczów danych jest w stosunku do pozostałych miesięcy wyjątkowo wysoka. Dlatego też, poprzez tegoroczną akcję, zdecydowaliśmy się pomóc osobom, które straciły cyfrowe wspomnienia z miejsc, w których być może już nigdy nie będą miały okazji być ? powiedział Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału firmy Kroll Ontrack.

Najczęstszą przyczyną utraty zdjęć zapisanych na popularnych ?cyfrówkach? jest niefrasobliwość użytkownika. Bardzo często zdarza się, że przypadkowo skasowano zdjęcia lub sformatowano kartę. Nierzadko trafiają do nas przypadki bardziej skomplikowane, związane z uszkodzeniami mechanicznymi, jak np. spalenie aparatu czy jego zalanie.

Najgłośniejszy w Polsce przypadek utraconych cyfrowych zdjęć jest związany z himalaistą Krzysztofem Wielickim, który w 2004 roku stracił dokumentację jednej ze swoich wypraw po tym, jak tragarz siadając uszkodził urządzenie do archiwizowania fotografii cyfrowych, na którym znajdowała się dokumentacja wyprawy. Odzyskane zdjęcia można obejrzeć w Internecie pod adresem www.krollontrack.pl/wielicki.

Program ?ODZYSKAJ CYFROWE WSPOMNIENIA? potrwa do końca września br. Po przystępnych cenach odzyskamy zdjęcia z dowolnych nośników flash (m.in. pendrive?y, karty pamięci). Obsługiwane będą zarówno logiczne uszkodzenia danych, jak i mechaniczne uszkodzenia nośników pamięci. W przypadku uszkodzeń logicznych, cena promocyjna będzie wynosiła 199 zł brutto, natomiast w przypadku fizycznych uszkodzeń będzie to 499 zł brutto. Ceny dotyczą urządzeń o pojemności do 8 GB. Czas odzyskania danych w ramach akcji nie przekroczy 10 dni. Przypadki można zgłaszać drogą internetową bądź telefonicznie pod numerem telefonu 0 800 90 90 90.

Więcej informacji o inicjatywie Kroll Ontrack można znaleźć pod adresem: www.odzyskiwaniedanych.pl/wakacje 

Źródło Kroll Ontrack. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy