Wiadomości branżowe

BRE Bank patronem artystów

BRE Bank został partnerem wystawy prezentującej twórczość Hanny Modrzewskiej-Nowosielskiej i Leszka Nowosielskiego, która zostanie otwarta 14 czerwca w Podkowie Leśnej. Jest to pierwsza prezentacja prac pary, zorganizowana po ponad dziesięcioletniej nieobecności twórców na scenie artystycznej.

Intencją organizatorów wystawy jest zaprezentowanie szerokiego wachlarza różnorodnych form wyrazu wykorzystywanych przez parę, której wspólne doświadczenia były inspiracją do stworzenia wielu wyjątkowych dzieł.

Leszek Nowosielski to artysta, który poświęcił życie zawodowe na poszukiwaniu właściwych środków wyrazu i form obrazowania. Jego twórczość to ciągła fascynacja materią, jej organicznością, plastycznością i możliwościami ekspresji. Sposób postrzegania otaczającej go rzeczywistości wyraża poprzez malarstwo na porcelanie, kształtowanie przestrzennych form ceramicznych czy ekwiwalenty ceramicznych obrazów w malarstwie olejnym.

Hanna Modrzewska– Nowosielska była artystką i partnerką życiową Leszka Nowosielskiego,  bezgranicznie zafascynowaną światem teatru i sceny. Kostiumy teatralne oraz kompozycje składane z ludzkich sylwetek to tylko nieliczne układy form, które uwieczniała  poprzez malarstwo na porcelanie oraz rzeźbę ceramiczną.

Patronat nad wystawą objęli: Wojewoda Mazowiecki, Prezydent Miasta stołecznego Warszawy, Burmistrz Miasta Ogrodu Podkowy Leśnej, Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Ambasada Suwerennego Wojskowego Zakonu Maltańskiego w Polsce.

Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 czerwca br. 15.00 w Galerii Ogrodzie, przy ul. Helenowskiej 7, w Podkowie Leśnej.  

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts