Wiadomości branżowe

Konkurs plastyczny ?Podróż moich marzeń? rozstrzygnięty!

26 maja 2008 roku zakończył się zorganizowany przez Spółkę Magellan S.A., świadczącą usługi finansowe w sektorze służby zdrowia, konkurs plastyczny ‘Podróż moich marzeń’. Konkurs skierowany został do dzieci ze świetlic i szkół przyszpitalnych. Miał na celu rozbudzenie ekspresji twórczej małych pacjentów szpitali i zachęcenie do terapii poprzez sztukę. 

Konkurs ‘Podróż moich marzeń’ pozwolił przenieść się do dziecięcego świata marzeń. Wśród podróży najmłodszych pacjentów szpitali można było odnaleźć szlaki prowadzące dookoła świata, snuć wyprawy do najbardziej egzotycznych zakątków. Zawsze z ciekawością odkrycia jego tajemnic. Różnorodność podejścia do tematu i przyjętych technik plastycznych pozwoliła przekonać się, jak bogate są marzenia dzieci, nieograniczone szpitalną codziennością i trwającym leczeniem.

W pierwszej edycji konkursu udział wzięło 57 szpitali z całego kraju. Jury, po trudnym wyborze, główną nagrodę konkursu przyznało pracy przygotowanej przez dzieci z Pomorskiego Centrum Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Gdańsku. Komisja Konkursowa doceniła pomysłowość i oryginalność pracy przede wszystkim w zakresie techniki wykonania. Zwycięski szpital otrzyma nagrodę w postaci wyposażenia świetlicy szpitalnej o łącznej kwocie 5000 zł. Jego zakres zostanie ustalony z przedstawicielami placówki.

Dodatkowo Komisja Konkursowa przyznała trzy wyróżnienia dla prac przygotowanych przez dzieci z Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. Dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie, Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tarnowie oraz Gdańskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Dzierżążnie.  

Duże zainteresowanie konkursem zachęca organizatorów do przeprowadzenia II edycji konkursu w następnym roku.

Nagrodzone prace można oglądać na stronie www.magellan.pl

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts