Wiadomości branżowe

Ponad 1300 zdjęć wysokiej rozdzielczości w internetowym biurze prasowym Xelli

Internetowy system prasowy Xella Polska wzbogacił się o obszerny zbiór zdjęć wysokiej rozdzielczości, przeznaczonych do wykorzystania przez dziennikarzy i media. Jest to pierwszy i jak na razie jedyny tak duży zbiór udostępniony w sieci przez producenta materiałów budowlanych.

Galeria obejmuje aktualnie 1357 podzielonych na działy tematyczne zdjęć. Prezentują one dokładnie poszczególne etapy budowania w technologii YTONG i SILKA oraz obiekty referencyjne dla tych technologii, promując przy okazji poprawne wykonawstwo i porządek na budowie. W galerii zamieszczono też niezwykle ciekawe, nieudostępniane wcześniej zdjęcia z produkcji YTONGa, a także packshoty poszczególnych produktów oraz fotografie członków zarządu.

Wiosna to początek sezonu budowlanego i większe zainteresowanie mediów tematyką dotyczącą budownictwa. Wychodząc naprzeciw temu zainteresowaniu postanowiliśmy udostępnić bogate zasoby materiałów zdjęciowych, które z pewnością będą bardzo pomocne w pracy dziennikarzy i fotoedytorów w mediach tradycyjnych i online – mówi Monika Mychlewicz, Kierownik Działu Marketingu Xella Polska.

Zdjęcia udostępniono w standardach jakościowych umożliwiających ich reprodukcję zarówno w mediach tradycyjnych, jak i mediach internetowych. Pobranie zdjęć wymaga akceptacji warunków serwisu, w których głównym wymaganiem jest podanie źródła pochodzenia fotografii.

Większość znajdujących się w galerii zdjęć wykonali w ciągu ostatnich trzech lat na kilku budowach (zdjęcia instruktażowe) i w całej Polsce (zdjęcia obiektów referencyjnych) Janusz Tepper z firmy Fotoson i Tomasz Meuś z agencji fotograficznej no problem. Galeria będzie sukcesywnie uzupełniana kolejnymi nowymi fotografiami i jeszcze w tym roku powinna obejmować ich w sumie blisko dwa tysiące.

Administrowanie zbiorami udostępnionych materiałów prasowych ułatwia wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Znajdujący się w Internecie system prasowy jest widziany z poziomu komputera operatora jako otoczenie sieciowe, dzięki czemu pliki można publikować na zasadzie przeciągania. Zarządzanie publikacją wewnątrz systemu również opiera się na mechanizmach „przeciągnij" i „upuść", które powodują, że operacje na zbiorach obejmujących tysiące fotografii są banalnie proste.

Dodatkowym atutem udostępnionego systemu jest możliwość ograniczenia dostępu do wybranych plików, a także monitorowania pobrań.

<

p align=”center”>###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 870 osób.

Więcej informacji w serwisach: http://www.xella.pl/, http://www.budowane.pl/, http://www.portalrolniczy.pl/, http://www.miastonoca.budowane.pl/ oraz na blogu: http://blog.xella.pl/budujemy.

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy