Wiadomości branżowe

Rainbow Tours spełni marzenia dzieci

Rainbow Tours nawiązało współpracę z Fundacją Mam Marzenie. W ramach umowy giełdowy touroperator sfinansuje wyjazdy zagraniczne dla  podopiecznych fundacji, do wybranych krajów europejskich jak i śródziemnomorskich. Jest to wstęp do realizacji wdrażanego w Rainbow Tours  programu społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Umowa została zawarta do 2010 roku. Biuro zorganizuje w każdym roku kalendarzowym cztery wyjazdy zagraniczne. Obejmą one nie tylko dzieci i ich najbliższą rodzinę, ale także wolontariuszy, służących pomocą podczas podróży. Kierunki i dokładna liczba uczestników będą ustalane za każdym razem indywidualnie.

Współpraca z Fundacją jest realizacją programu odpowiedzialnego biznesu. Założeniem Rainbow Tours, od samego początku wdrażania programu CSR, było pomaganie chorym dzieciom. W wyniku poszukiwania odpowiedniego partnera wybraliśmy Fundację Mam Marzenie, ze względu na jej wieloletnią działalność i doświadczenie – mówi Remigiusz Talarek, wiceprezes Rainbow Tours

Touroperator zapewni transport, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie co najmniej dwa razy dziennie i ubezpieczenia. Na miejscu uczestnicy mogą liczyć też na opiekę lokalnych przedstawicieli biura.

Wyjazdy zostaną zrealizowane za zgodą opiekuna i lekarzy, a za niezbędne badania lekarskie odpowiadać będzie Fundacja. To ona również zdecyduje, na bazie przyjętych zgłoszeń, o kolejności wyjazdów.

***
Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług  turystycznych od 1990 roku. W 2000 roku doszło do fuzji Rainbow Polska z Globtroter Polska i było to pierwsze na polskim rynku połączenie dwóch touropeatorów. W maju 2007 roku zapadła decyzja o wprowadzeniu spółki do publicznego obrotu, a w październiku Rainbow Tours pojawiło się na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku. Jej założycielem jest Piotr Piwowarczyk. Rozpoczęła ona działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, gdzie nawiązała ścisłą współpracę z Polsko-Amerykańskim Szpitalem dla Dzieci w Prokocimiu i z Hospicjum Św. Łazarza. Celem Fundacji jest spełnianie marzeń polskich dzieci żyjących z chorobą zagrażającą ich życiu.

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts