Wiadomości branżowe

Wschodząca gwiazda polskiego Internetu

NetPress Digital, polska firma będąca właścicielem www.nexto.pl, platformy sprzedaży cyfrowych publikacji, została wyróżniona w międzynarodowym konkursie Red Herring 100. NetPress Digital znalazł się w gronie 100 najciekawszych projektów w zakresie nowych technologii w regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki). Prezentacja finalistów Red Herring 100 Europe odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2008 roku na Malcie.

Prestiżowy magazyn Red Herring organizuje swój plebiscyt już od 10 lat. W gronie laureatów poprzednich edycji globalnych, znalazły się m.in. eBay, YouTube, Google, Skype (w czasie, gdy dopiero rozpoczynały swą działalność). W założeniu doceniane są prywatne przedsięwzięcia technologiczne, szczególnie te w początkowej fazie rozwoju, mogące potencjalnie wywrzeć największy wpływ na naszą rzeczywistość w kolejnych latach. Więcej informacji na stronie: http://herringevents.com/europe08/index.html.

  • Już samo znalezienie się w gronie 100 najciekawszych projektów technologicznych w całym regionie to dla nas powód do dumy. Szczególnie, że od premiery Nexto upłynęły niewiele ponad dwa miesiące. Chcieliśmy być zawsze o krok przed innymi, nie interesuje nas powielanie schematów, o wiele bardziej kuszące jest tworzenie standardów i wytyczanie nowych szlaków – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital.

Uruchomiona przez firmę platforma Nexto, to nie tylko internetowa księgarnia oferująca cyfrowe produkty (e-prasę, e-książki, książki audio, a wkrótce gry oraz inne multimedia), lecz również nowatorska internetowa sieć sprzedaży. Unikatowy program partnerski skupia obecnie ponad 14 tys. osób, które założyły już blisko 7,5 tys. sklepów on-line z cyfrowym asortymentem.

 


NetPress Digital sp. z o.o.

Właściciel Nexto.pl, największej księgarni internetowej z cyfrowymi publikacjami w Polsce. NetPress Digital współpracuje z ponad 60 wydawcami i dystrybuuje ponad 1000 tytułów. Mająca premierę w styczniu 2008 roku platforma Nexto.pl oferuje szeroki asortyment e-prasy, e-książek i książek audio w różnych formatach (Zinio, PDF, mp3). Firma jest w Polsce wyłącznym partnerem Zinio Systems LLC, światowego lidera w branży e-prasy.

Udziałowcami NetPress Digital sp. z o.o. są Zakłady Graficzne Taurus Stanisław Roszkowski  sp. z o.o (40,68%), Netina sp. z o.o. (38,98%) oraz MCI Management SA (20,34%).

http://www.netpress-digital.com/ – strona firmowa

http://www.nexto.pl/ – platforma z cyfrowymi publikacjami

 

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts