Wiadomości branżowe

Zakończenie kolejnej edycji „W towarzystwie lwa”

Zakończyła się III edycja programu społecznego organizowanego przez ING Bank Śląski – „W towarzystwie lwa". Podobnie jak poprzednie edycje, program cieszył się ogromnym powodzeniem wśród małych pacjentów.

Podczas tej edycji Lucjan i Hania, bohaterowie książki „Lucjan, lew jakiego nie było", odwiedzili 19 oddziałów onkologicznych i hematologicznych oraz 21 oddziałów nefrologicznych. Książkę otrzymało prawie 4 500 dzieci, w tym ponad 1000 małych pacjentów na oddziałach nefrologicznych, onkologicznych i hematologicznych w całej Polsce. Do grona Ambasadorów Dobrej Woli, którzy charytatywnie odwiedzili małych pacjentów i przeczytali fragmenty książki, dołączyli: Maciej Żuchowski (kierowca rajdowy), Krzysztof Skiba, Joanna Brodzik, Kayah, Piotr Reiss (piłkarz Lecha Poznań), Joanna Koroniewska, Krzysztof Cugowski oraz Jacek Gollob (kierowca żużlowy).

„W towarzystwie lwa" to program społeczny propagujący techniki biblioterapii. W spotkaniach z chorymi dziećmi uczestniczą znane osoby, które w ramach biblioterapii czytają małym pacjentom fragmenty książki, przygotowanej z inicjatywy ING Banku Śląskiego. Książka została opracowana i wydana wspólnie z Wydawnictwem Muchomor. Autorką jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel, oprawę graficzną przygotowała Joanna Jung, a zrecenzowała dr Katarzyna Krasoń z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Książkę bardzo dobrze oceniło środowisko lekarzy, pedagogów i psychologów dziecięcych, a także rodzice małych pacjentów.

Patronat honorowy nad programem objął Prof. Dr hab. n. med. Jerzy Kowalczyk – Krajowy Konsultant ds. Onkologii dziecięcej, Kierownik Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej AM w Lublinie.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja programu odbyła się w 2005 roku i dotyczyła dzieci hospitalizowanych na oddziałach onkologii i hematologii w Polsce. Podczas drugiej edycji w 2006 roku do tego grona dołączyły dzieci z oddziałów nefrologicznych. Wtedy do dzieci trafiło prawie 20 000 książek. W spotkaniach z dziećmi uczestniczyli również charytatywnie Ambasadorowie Dobrej Woli, między innymi: Edyta Jungowska, Martyna Wojciechowska, Tatiana Okupnik, Jerzy Kryszak, Katarzyna Bujakiewicz, Iwona Guzowska, Jacek Wójcicki, kabaret Mumio.

W Internecie ruszyła specjalna strona przeznaczona dla dzieci http://www.ingdzieciom.pl/, na której można znaleźć gry, kolorowanki oraz tapety z bohaterami książki.

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts