Wiadomości branżowe

Warsztaty fotografii studyjnej: portret i fotografia reklamowa. Jacek Poremba w Krakowie.

Już 29 i 30 marca, w siedzibie Krakowskiej Akademii Fotografii, odbędzie się druga edycja warsztatów fotograficznych z najlepszymi polskimi fotografami. Tym razem gościem warsztatów będzie jeden z najważniejszych polskich fotografów mody, fotografii reklamowej i portretowej Jacek Poremba.

 Zrobienie przyzwoitej fotografii mody, fotografii reklamowej czy porteru nie jest prostą sprawą, a tajniki pracy w studio dla wielu nadal pozostają niezgłębione.  Warsztaty z Jackiem Porembą to z zarówno  wielki krok do przodu w drodze do idealnego portretu czy  zdjęcia reklamowego, jak i niepowtarzalna okazja do zapoznania się ze sprzętem studyjnym pod okiem mistrza!

Jacek Poremba, rocznik 1966, fotograf specjalizujący się zarówno w fotografii komercyjnej (moda, reklama, portret), jak i w autorskiej fotografii artystycznej (utrzymane w charakterystycznych szarościach fotogramy z cyklu „ Emotion one”).  Początek jego autorskim projektom „portretów” i „krajobrazów” dała podróż do Sudanu w 2001 roku. Od tego momentu z sukcesem udaje się mu łączyć te dwa – wydawałoby się – wykluczające się nawzajem bieguny fotografii.  Wielokrotnie nagradzany na prestiżowych konkursach, z których sam pamięta tylko wyróżnienia w konkursie Nikona (Japonia, 1993), drugą nagrodę w konkursie Polaroida (USA, 1998) oraz Złote Orły w konkursie reklamy za katalogi Joasi Klimas (1999). Brał udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach: Teatr Pstrąg (Łódź, 1990), CSW Zamek Ujazdowski (Warszawa, 1990), galeria Zapiecek (Warszawa, 1996), Photokina (Kolonia, 1998), galeria Pauza (Kraków, 2003).

Współpracuje z najważniejszymi polskimi magazynami: "Viva", "Uroda", "Gala", "Cosmopolitan", "Twój Styl" i "Marie Claire". Jest autorem wielu okładek płyt znanych polskich muzyków: Kaya/Bregovic, Kasia Nosowska, Lipnicka/Porter, Edyta Bartosiewicz, Anna Maria Jopek czy Maria Peszek. Fotografował również dla Opery Narodowej, tworząc plakaty do przedstawień Mariusza Trelińskiego i Krzysztofa Warlikowskiego.

Warsztaty odbędą się w Krakowskiej Akademii Fotografii oraz w profesjonalnym studio fotograficznym niedaleko siedziby szkoły.

Program

Pierwszego dnia (29 III 2008) odbędzie się pokaz slajdów Jacka Poremby, omówienie tematu w oparciu o materiały autorskie, po którym wszyscy uczestnicy warsztatów udadzą się z prowadzącym do studia fotograficznego i tam będą realizować przygotowane przez Jacka Porembę tematy.

Drugi dzień (30 III 2008) będzie czasem przeglądania, analizowania i omawiania portfolio uczestników oraz zdjęć powstałych poprzedniego dnia w studio.

Wszyscy uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą sprzętu fotograficznego – takiego, jakim posługują się na co dzień, oraz jednego ulubionego przedmiotu, który posłuży jako rekwizyt do pracy w studio. Istnieje również możliwość wypożyczenia na czas warsztatów lustrzanki cyfrowej Sony Alpha 700.

Czas trwania warsztatów: 10 godzin

Początek: 29 marca o godz. 11 (sobota) w siedzibie Krakowskiej Akademii Fotografii, ul. Krakusa 8 w Krakowie (Podgórze).
Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia Warsztatów Krakowskiej Akademii Fotografii (sygnowany przez Jacka Porembę).

Całkowity koszt szkolenia to 400 zł. Liczba miejsc ograniczona!!!

Żeby się zarejestrować, należy wpłacić podaną kwotę na konto nr 03106000760000326001137287. Tytuł wpłaty:  imię nazwisko, numer kontaktowy telefonu.

Więcej informacji udziela Michalina Pieczonka [email protected] lub    +48 660 476 041

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts