Wiadomości branżowe

Pomocna dłoń od Kidprotect.pl – świadomość pierwszym krokiem w terapii

Kidprotect.pl uruchamia pierwszą w Polsce profesjonalną witrynę internetową dla osób ze skłonnościami pedofilnymi.

Fundacja rusza z akcją skierowaną do osób, które podejrzewają u siebie skłonności pedofilne. Na stronie internetowej www.pedofil.pl mogą one dowiedzieć się o skutkach, jakie wywołuje u dzieci molestowanie i rozpowszechnienie pornografii z ich udziałem. Znajdują się tam również adresy placówek, które udzielą pomocy każdemu, kto zauważy u siebie niebezpieczne zaburzenia seksualne.

Strona ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest pułapką zastawioną na osoby, które będą na niej szukać pomocy. Sygnalizuje, że pedofilia jest zaburzeniem, z którym można skutecznie walczyć. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, nie wie gdzie szukać pomocy i co zrobić. Dlatego też witryna ma być swego rodzaju przewodnikiem. Definiuje czym jest pedofilia i jak wygląda terapia przy tego typu zaburzeniach.

Pedofilia jest zaburzeniem bardzo złożonym i szeroką pomoc należy kierować zarówno do ofiar jak i do osób o skłonnościach pedofilnych – mówi Jakub Śpiewak – prezes KidProtect.pl. Uświadomienie problemu i jego społeczne nagłośnienie może uratować niejedno dziecko i niejednego sprawcę.

Kidprotect.pl jest organizacją zajmującą się bezpieczeństwem dzieci w Internecie. Powstała w 2002 roku a jej założycielem i fundatorem jest były dziennikarz, Jakub Śpiewak. Działalność Fundacji opiera się wyłącznie na dotacjach sponsorskich oraz wolontariacie.

 

Źródło Fundacja Kidprotect.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts