Wiadomości branżowe

Kluczowi wydawcy dołączają do Nexto

Do grona firm współpracujących z Nexto dołączyli nowi kluczowi wydawcy. Zostały podpisane umowy m.in. z wydawnictwami Wiedza i Praktyka,. C.H. Beck, Harlequin, Multico, Edgard. Dzięki temu już wkrótce liczba elektronicznych publikacji na http://www.nexto.pl/ przekroczy 1000, a grono wydawców współpracujących z serwisem powiększyło się do ponad 60.

Dzięki pozyskaniu partnerów wydawniczych, reprezentujących różne segmenty rynku, właściciele Nexto chcą przyciągać do serwisu nowych użytkowników, którzy dotychczas nie znaleźli publikacji dla siebie.

Harlequin wprowadzi do dystrybucji ponad 200 książek, adresowanych przede wszystkim do kobiet (obecnie stanowiących jedynie ok. 30% użytkowników Nexto). Miłośnicy praktycznej wiedzy już wkrótce będą mogli zapoznać się m.in. z publikacjami wydawnictw Multico oraz Europa.

Znacznym wzmocnieniem działu ebooków dla profesjonalistów będzie dołączenie e-książek C.H. Beck, jednego z najważniejszych na polskim rynku wydawnictw prawniczych. Wzbogacony zostanie również asortyment kierowany do ludzi biznesu, dzięki podpisaniu umowy z wydawnictwem Marcus, specjalizującemu się w książkach pomagających w prowadzeniu własnej firmy.

Nawiązanie współpracy z wydawnictwem Edgard pozwoli Nexto na poszerzenie oferty audiobooków. Książki audio są produktem wręcz stworzonym do sprzedaży w wersji elektronicznej. Poprzez Internet łatwiej jest dotrzeć do osób z mniejszych miejscowości, zagranicy, którzy nigdy nie byliby w stanie kupić wersji pudełkowej w tradycyjnej sieci sprzedaży.

Podpisanie tak dużej liczby umów w ciągu kilku tygodni od startu Nexto.pl komentuje Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu – Na pewno pomógł nam start platformy i dynamiczny rozwój sieci sprzedaży w ramach programu partnerskiego. Wydawcy przekonali się, że produkty i usługi, które oferujemy, są co prawda wirtualne, ale mogą przynieść jak najbardziej realne korzyści

Negocjacje z kolejnymi partnerami biznesowymi są już w toku. Wkrótce należy spodziewać się informacji o podpisaniu umów z następnymi wydawcami. Pośród wielu mniejszych, znajdą się wśród nich wiodące firmy.

 

NetPress Digital sp. z o.o.

Właściciel Nexto.pl, największej księgarni internetowej z cyfrowymi publikacjami w Polsce. NetPress Digital współpracuje z ponad 60 wydawcami i dystrybuuje ok. 800 tytułów. Mająca premierę w styczniu 2008 roku platforma Nexto.pl oferuje szeroki asortyment e-prasy, e-książek i książek audio w różnych formatach (Zinio, PDF, mp3). Firma jest w Polsce wyłącznym partnerem Zinio Systems LLC, światowego lidera w branży e-prasy.

Udziałowcami NetPress Digital sp. z o.o. są Zakłady Graficzne Taurus Stanisław Roszkowski  sp. z o.o (40,68%), Netina sp. z o.o. (38,98%) oraz MCI Management SA (20,34%).

http://www.netpress-digital.com/ – strona firmowa
http://www.nexto.pl/ – platforma z cyfrowymi publikacjami

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy