Wiadomości branżowe

Rainbow Tours podsumował czwarty kwartał

Giełdowy touroperator zamknął ostatni kwartał 2007 roku z zyskiem netto o 60 procent większym niż w roku poprzednim. Tym samym, prognozy publikowane przy okazji debiutu zostały przekroczone. Działania zaplanowane na kolejne miesiące umożliwią kontynuowanie wzrostu.

Od stycznia do grudnia 2007 Rainbow Tours wypracował przychody na poziomie 162 649 tys. zł i zysk netto w wysokości 5 049 tys. zł. To znaczący wzrost w porównaniu do roku 2006 – przychodów o 49 procent, zysku o 60 procent. Złożyło się na to kilka czynników, m.in. rozbudowa sieci Biur Obsługi Klienta oraz powiększenie oferty o nowe destylacje wakacyjne (m.in. Turcja, Indie, Wyspy Zielonego Przyladka)

  • Wyniki za czwarty kwartał potwierdzają, że nasza strategia rozwoju spółki sprawdza się. Dążymy do tego, aby być czołowym touroperatorem w Polsce. Wielkość oraz wzrost sprzedaży pozwala nam wierzyć, że osiągniemy tę pozycję w perspektywie kilku najbliższych lat – mówi prezes Rainbow Tours, Grzegorz Baszczyński.

Na najbliższe miesiące spółka planuje działania, które znacząco wpłyną na wyniki. To przede wszystkim wdrożenie nowoczesnej, innowacyjnej na polskim rynku technologii. Sposób sprzedaży on-line – „Wakacje szyte na miarę”, dotąd dostępny tylko dużych międzynarodowych portalach, będzie ułatwiał planowanie podróży również klientom Rainbow Tours.  To nowatorskie rozwiązanie daje możliwość zakupu kilku różnych świadczeń turystycznych, w ramach jednej rezerwacji.

W tym roku planowane jest także uruchomienie kolejnych 10-12 Biur Obsługi Klienta. Pierwsze zostaną otwarte do końca marca w Szczecinie, Opolu i Katowicach. Zdaniem zarządu spółki, każde z nich wygeneruje przychód na poziomie 1,5 – 2 mln zł.

Równie dobre jak jednostkowy, zapowiadają się wyniki skonsolidowane Rainbow Tours – Biuro Podróży, Rainbow Tours Ukraina i Portalu Turystycznego „wyruszamy.pl”. Ich publikację przewidziano na 27 lutego.


Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług  turystycznych od 1990 roku. W 2000 roku doszło do fuzji Rainbow Polska z Globtroter Polska i było to pierwsze na polskim rynku połączenie dwóch touroperatorów.
W maju 2007 roku zapadła decyzja o wprowadzeniu spółki do publicznego obrotu, a w październiku Rainbow Tours pojawiło się na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

 

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts