Wiadomości branżowe

Cyfrowe publikacje już dostępne

Zgodnie z zapowiedziami, 10 stycznia ruszyła platforma Nexto.pl – pierwsze w polskim Internecie miejsce, w którym dostępna jest tak duża liczba e- publikacji. Już na starcie wybierać można spośród blisko 800 tytułów, a liczba ta codziennie się zwiększa. Tylko w ciągu pierwszych czterech dni internetową księgarnię odwiedziło ponad 32 tys. osób.

  • Pod względem liczby odwiedzin mamy do czynienia z kilkukrotnym wzrostem w porównaniu do kiosku NetPress, poprzednika Nexto.pl. Zauważalny wzrost dotyczy również liczby zamówień – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu. – Już teraz widać efekty rozszerzenia asortymentu, a także sprawnie przeprowadzonych działań promocyjnych przed startem– dodaje. Jako że podstawowe funkcjonalności i nawigację strony oparto na mechanizmie funkcjonującym na NetPress, dotychczasowi klienci nie będą mieli problemów z poruszaniem się po Nexto. 

Czytelnicy cyfrowych publikacji mogą teraz wybierać format zamawianego produktu (Zinio lub PDF). Dostępne są także ksiązki audio w formie plików mp3 (również kursy językowe). Już wkrótce przed złożeniem zamówienia Internauci będą mogli zapoznawać się z fragmentami produktów dostępnych na Nexto. Dodatkowo, do końca stycznia odwiedzający serwis mają szansę wygrać iLiad, innowacyjny czytnik e-publikacji lub jedną z kilkunastu pamięci flash z logo Nexto. Wystarczy dokonać dowolnego zamówienia w nowootwartym serwisie.

Działania promocyjne platformy będą oparte z jednej strony na rozbudowywanym stale programie partnerskim, a z drugiej na jak najbardziej zaawansowanej personalizacji serwisu Nexto. – W natłoku publikacji nie sposób promować wszystkiego. O wiele skuteczniej jest oddać inicjatywę tym, którzy będą w stanie samodzielnie tworzyć najbardziej interesującą ofertę – a zatem użytkownikom i partnerom – komentuje Mateusz Chłodnicki, dyr. ds. marketingu.              

<

p align=”left”>NetPress Digital sp. z o.o.

Właściciel Nexto.pl, największej księgarni internetowej z cyfrowymi publikacjami w Polsce. NetPress Digital współpracuje z ponad 50 wydawcami i dystrybuuje blisko 800 tytułów. Mająca premierę w styczniu 2008 roku platforma Nexto.pl oferuje szeroki asortyment e-prasy, e-książek i książek audio w różnych formatach (Zinio, PDF, mp3). Firma jest w Polsce wyłącznym partnerem Zinio Systems LLC, światowego lidera w branży e-prasy.

Udziałowcami NetPress Digital sp. z o.o. są Zakłady Graficzne Taurus Stanisław Roszkowski  sp. z o.o (40,68%), Netina sp. z o.o. (38,98%) oraz MCI Management SA (20,34%).

http://www.netpress-digital.com/ – strona firmowa

http://www.nexto.pl/ – platforma z cyfrowymi publikacjami

Źródło NetPress Digital Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy