Wiadomości branżowe

Międzynarodowe szkolenie dla policjantów

Od 10 do 13 września w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęły się trzydniowe warsztaty szkoleniowe dla policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości internetowej ukierunkowanej na wykorzystywanie seksualne dzieci. Jedenastu wykładowców m.in. z FBI, Interpolu poprowadzi zajęcia dla ok. 80 uczestników warsztatów z Polski i spoza jej granic.

10 września nastąpiła uroczysta inauguracja warsztatów szkoleniowych dla grupy ponad 50 policjantów z Polski i 14 zza granicy (m.in. policjanci z Kamerunu, Tanzanii, Algierii, Włoch), którzy, na co dzień zajmują się przestępczością internetową. W warsztatach tych weźmie również udział grupa 10 osób cywilnych z Porozumienia “Dzieci pod ochroną”, które zostało powołane przez organizacje: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Itaka, Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Fundację Kidprotect.pl. Szkolenie prowadzone jest przez specjalistów z międzynarodowej organizacji International Center for Missing and Exploited Children (ICMEC). Sponsorem globalnym jest firma Microsoft, zaś polskie szkolenie współfinansuje Porozumienie "Dzieci pod ochroną".

Tematyka warsztatów wiąże się ze zwalczaniem przestępczości internetowej ukierunkowanej na wykorzystywanie seksualne dzieci – współczesny problem wszystkich Policji. Dlatego też szczególnie ważne jest systematyczne uzupełnianie wiedzy w tej dziedzinie oraz współpraca i wymiana doświadczeń między policjantami różnych krajów.

Głównymi prelegentami warsztatów zostali przedstawiciele z Wielkiej Brytanii i USA, mający w tej dziedzinie duże doświadczenie i sukcesy. Tematyka zajęć obejmie wszystkie zagadnienia łączące się z problemem. Od technologii komputerowych, poprzez sposoby działalności przestępczej i studia przypadków, po narzędzia i techniki stosowane podczas prowadzenia dochodzeń.

Agenci FBI i Interpolu podzielą się też problemami i opowiedzą o przeszkodach, na jakie napotykają podczas pracy. W programie warsztatów nie zabraknie również polskiego akcentu, który wprowadzą przedstawiciel Prokuratury Krajowej oraz przedstawiciele Fundacji Kidprotect.pl, Komitetu Ochrony Praw Dziecka i Fundacji Dzieci Niczyje.

Źródło Fundacja Kidprotect.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts