Wiadomości branżowe

Rusza serwis kultura.wp.pl

Wirtualna Polska – jako pierwsza wśród największych polskich portali internetowych – uruchomiła serwis poświęcony w całości szeroko pojętej kulturze.

Awangardowa scena teatralna, nobliwa filharmonia, a może kontrowersyjna wystawa? W odpowiedzi na oczekiwania internautów, Wirtualna Polska uruchomiła serwis z kompendium wiedzy o tym, co dzieje się w polskiej kulturze przez duże K.  

Nowocześnie zaprojektowana strona, z dużym, rotującym, flashowym boksem zawiera wiadomości kulturalne z informacjami o najciekawszych, spektakularnych wydarzeniach z różnych dziedzin — od festiwali muzycznych przez targi książki po wernisaże. W liście bieżących wydarzeń znajdują się omówienia zarówno klasycznych form artystycznego wyrazu, jak również form nowatorskich czy wręcz alternatywnych. Liczne z nich to przedsięwzięcia lokalne, którymi nie są zainteresowane media masowe.  

„Liczymy na to, że serwis Kultura WP stanie się platformą spotkań ludzi łaknących sztuki z najwyższej półki. O wysublimowanym smaku i dużych oczekiwaniach , ale także tych, dla których odwiedziny serwisu będzie przeżyciem edukacyjnym.” – mówi Małgorzata Skrobecka – Koordynator Serwisów Kultura i Czat.  

W serwisie prezentowane są sylwetki twórców uznanych i wybitnych oraz tych, którzy na niwie kultury starają się zaistnieć, zwracając na siebie uwagę nietuzinkowymi pracami i szczególną artystyczną wrażliwością. Swoje miejsce w witrynie znajdują też animatorzy kultury – zarówno z ośrodków prężnych, jak i trudnych do odnalezienia na mapie, w których jednak tego typu działania mają specjalne znaczenie. Duże znaczenie twórcy serwisu przypisują przewodnikowi po miastach z ich historią w pigułce oraz opisem najważniejszych zabytków i zaznaczeniem, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę. Jest też wybór przybytków kultury (teatry, opera, muzea, galerie) z aktualnym repertuarem. Galerie zdjęć prezentują  fotografie z poszczególnych miast, ale także stanowią dokumentację z najważniejszych przedsięwzięć artystycznych danego regionu. Serwis Kultura wzbogacony został o blogi Marii Czubaszek, Artura Andrusa oraz duetu Magda Umer – Andrzej Poniedzielski („Chlip-hop, czyli jak trwoga, to do bloga”), zaciągane z witryny www.bloog.wp.pl oraz o czat z ludźmi kultury (np. poetką Julią Hartwig). W przygotowaniu kolejne blogi. 

„Nie będziemy nudzić, nie będziemy występować w roli mentora. Będziemy za to promować i oferować treści niezbędne dla internauty myślącego i ambitnego. Poza tym to dopiero początek. W niedalekiej przyszłości rozszerzymy serwis Kultura o dział biblioteki  — archiwa oraz antykwariaty. Będziemy też systematycznie zwiększyć ilość materiałów multimedialnych.” – dodaje Małgorzata Skrobecka.    

http://kultura.wp.pl.

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts