Wiadomości branżowe

Serwis ksiazki.wp.pl wzbogacony o felietony Dehnela i Dukaja

W Wirtualnej Polsce Jacek Dehnel i Jacek Dukaj, na zmianę, w cotygodniowych odsłonach, przekazują osobisty punkt widzenia na temat współczesnej literatury – najnowszych książek autorstwa prozaików rodzimych i zagranicznych.
 

Choć felietony dotyczą książek sensu stricto, jednak – zgodnie z założeniami tego gatunku i temperamentem autorów – w sposób mniej lub bardziej wyważony nawiązują do historii i aktualnych wydarzeń. "Postanowiliśmy zaprosić do pisania felietonów najciekawszych pisarzy bardzo młodego pokolenia, różniących się typem uprawianej literatury oraz wrażliwością artystyczną, którzy z całą pewnością już teraz prezentują poziom światowy." – twierdzi Wojciech Sosnowski, koordynator serwisu Książki Wirtualnej Polski.

Serwis ksiazki.wp.pl jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych serwisów internetowych poświęconych literaturze, miesięcznie notuje ponad 3 miliony odsłon*. Ma na to wpływ między innymi wciąż udoskonalana, dynamiczna i nowoczesna strona główna serwisu. I tak w zakładce Wiadomości znaleźć można informacje poświęcone peryferiom literatury lub dalekim z nią skojarzeniom – na przykład dotyczące ekranizacji powieści czy roszad personalnych w Ministerstwie Oświaty.

W dziale Gorące w krótkiej formie prezentowane są najciekawsze nowości wydawnicze z danego tygodnia. Redagowane przez internautów Recenzje są sprawdzonym sposobem na świeży, niebanalny, choć niekiedy kontrowersyjny odbiór dzieła przez „zwykłych”, nie uwikłanych przez zobowiązania wydawnicze, czytelników (obdarzonych jednak krytyczno-literackim talentem).

Baza aktualizowanego codziennie działu Zapowiedzi sięga kilku miesięcy naprzód i jest uzupełniana na bieżąco przez domy książki i oficyny wydawnicze. Czaty zachęcają do bezpośredniej rozmowy z ulubionym twórcą, umożliwiają także przegląd zarchiwizowanych spotkań np. z Julią Hartwig, Anną Prucnal czy Roberto Pazzim. Wiedzę literacką można poddać ocenie w organizowanych zwykle jednocześnie dwóch – trzech turniejach; nagrodami w dziale Konkursy są zawsze uznane, wartościowe utwory.   

Jacek Dehnel (rocznik 1980) jest poetą, tłumaczem, prozaikiem i malarzem, natomiast Jacek Dukaj (rocznik 1974) – pisarzem, autorem opowiadań i powieści science fiction.  

Serwis WP: http://ksiazki.wp.pl/felietony/          

* Na podstawie badania Megapanel PBI/Gemius, czerwiec 2007.

 

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy