Wiadomości branżowe

Ratujmy życie dzieciom chorym na białaczkę!

Wielka charytatywna aukcja Wirtualnej Polski i 12ROUNDS. Licytuj piłkę nożną FIFA World Cup Korea Japan z autografami największych gwiazd futbolu.

"(…) Każdego roku na białaczkę, chłonniaki i inne nowotwory zapada w Polsce blisko 1,5 tysiąca dzieci, ponad 300 umiera. Koszt podstawowego leczenie jednego dziecka to kwota ok. 70 tysięcy złotych (…)"   

„Te dane przerażają. – mówi bokser Tomasz Adamek, który zgodził się wesprzeć akcję – Sam jestem ojcem i rozumiem bezsilność rodziców, gdy patrzą na cierpienie swoich dzieci. Kiedy zaproponowano mi wsparcie akcji swoim nazwiskiem, zgodziłem się bez wahania. Mam nadzieję, że za mną pójdą inni. Życie to bezcenny dar i trzeba o nie walczyć. Wspólnie naprawdę możemy więcej!” – dodaje były mistrz świata.

Pomysł zorganizowania akcji charytatywnej "Ratujmy życie dzieciom chorym na białaczkę" narodził się kilka tygodni temu. Zaprzyjaźniony z grupą 12ROUNDS darczyńca ze Szwajcarii, przekazał na ten cel swój najcenniejszy sportowy eksponat – piłkę z podpisami wielkich gwiazd światowego futbolu, tj. Diego Armando Maradony, Do Nascimento Edsona Arantesa Pele, Eusebio Da Silva, Franza Beckenbauera, Michaela Plattini, Bobby’ego Charltona, Hugo Sanchesa, Dragona Stojkovica, Johana Cruyff, Seppa Blattera, Grzegorza Lato, Zbigniewa Bońka i Kazimierza Górskiego. To naprawdę wspaniała sprawa, że ktoś zdecydował się przekazać nam bezinteresownie taki przedmiot. – mówi Tomasz Adamek – Rozmawiałem z nim i jestem pełen podziwu, zwłaszcza, że zbieranie autografów trwało ponad dwa lata.”   

<

p>Pomysł zlicytowania niezwykłej piłki znalazł natychmiast wsparcie w mediach. Organizatorem aukcji zostały Wirtualna Polska i grupa 12ROUNDS. Patronat medialny, poza WP.pl, objęły Radio ESKA i Telewizja Polsat Sport.

Akcja zakończy się w niedzielę, 17 czerwca. Uroczyste przekazanie czeku z uzyskaną podczas licytacji kwotą nastąpi pod koniec miesiąca.

Pieniądze z licytacji trafią do Fundacji na Rzecz Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Układu Krwiotwórczego, działającą w Zabrzu.

Aukcja WP: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=202652727

   

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts