Wiadomości branżowe

ENERGA zaprasza na nowy plac zabaw

Nowy plac zabaw ufundował z okazji Dnia Dziecka Koncern Energetyczny ENERGA osiedlowemu klubowi "Piastuś" na gdańskim Przymorzu. Dzisiaj o godz. 16 otwarcie połączone z wielkim festynem dla dzieci i ich rodziców. W ogródku jordanowskim klubu „Piastuś" pojawił się nowy zestaw "Jaś", czyli nowoczesna, bezpieczna i estetyczna zjeżdżalnia z zadaszeniem, huśtawki, bujawki i inne urządzenia do zabawy.  

  • Wcześniej na placu zabaw stały 9-letnie zabawki. Którejś nocy śniło mi się, że  są zepsute i w każdej chwili może dojść do wypadku – opowiada pani Stanisława Kalwa, która od 35 lat kieruje klubem. –  Nie dawało mi to spokoju, więc wstałam w nocy, rozgarnęłam trawę i piasek wokół tych urządzeń i dopiero wtedy zobaczyłam, że były już spróchniałe.  Od razu je zdemontowaliśmy. Na nowe urządzenia były potrzebne pieniądze, a tych – wiadomo –  zawsze brakuje. Dlatego z dużą wdzięcznością przyjęliśmy pomoc od ENERGI, dzięki której dzieci z Przymorza mają się gdzie bawić.

Dzisiaj od 16 do wieczora w klubie i na placu zabaw odbędzie się wielki festyn z okazji Dnia Dziecka. Będą koncerty, zabawy, szczudlarze, ciuchcia, a także grochówka i kiełbaski. Zapraszamy wszystkich – zachęca pani Stanisława Kalwa. – Adres: ul. Piastowska 89a.

Klub "Piastuś" jest jednym z największych i najstarszych w Gdańsku. Działa od 1971 r. Oferuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych  w wielu kołach zainteresowań. Działa tam tez klub seniora, klub niewidomych, a nawet "Piastusiowe przedszkole", w którym mamy np. wychodzące po zakupy mogą na trochę zostawić dziecko.

Źródło Grupa ENERGA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts