Wiadomości branżowe

ENERGA doceniona przez artystów za mecenat kultury

Koncern Energetyczny ENERGA wyróżniony za sponsorowanie kultury. Firma została nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii mecenat kultury. Kapituła najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla twórców z Pomorza doceniła mecenat licznych wydarzeń kulturalnych: koncerów, wystaw i konkursów.

ENERGA realizując misję firmy odpowiedzialnej społecznie, zaznacza swoją obecność na terenie, na którym działa poprzez wspieranie szczególnie ważnych dla społeczności lokalnych przedsięwzięć i inicjatyw. Spółka jako lider branży dystrybucji energii elektrycznej, czuje się szczególnie odpowiedzialna za kształt i rozwój otoczenia, w którym funkcjonuje, dlatego od lat patronuje i wspiera m.in. przedsięwzięcia kulturalne – od spektakularnych, po mniej znane, lecz ważne dla lokalnych środowisk. W 2006 r. firma była na przykład mecenasem takich wydarzeń, jak:

 • Koncert głosu i gitary "Pink Floyd" Davida Gilmour'a z okazji 26-lecia rocznicy Sierpnia'80 na terenie Stoczni Gdańskiej
 • Finał Jubileuszowego XXXV konkursu "LUDOWE TALENTY"
 • Koncert Misterium pt "Matka Boża w Pieśni Pielgrzyma"
 • I Festiwal Muzyki "Klasyka i Jazz"
 • Ekspozycja ze zbiorów brytyjskich: Julia Margaret Cameron "Idylls of the King" w Dworze Artusa w Gdańsku
 • "Litania Miast 2006", która odbyła się 1 listopada 2006 r. przy Pomniku Poległych Stoczniowców w Gdańsku
 • Koncert Piwnicy pod Baranami pt. "Koncert dla miasta i świata – kolędy i pastorałki"
 • XV Uroczysty Wieczór Koncertowy w Sali Koncertowej Filharmonii na Ołowiance
 • Spektakl warszawskiego Teatru STUDIO BUFFO pt. "HITY BUFFO"
 • Jubileuszowy Koncertu Piwnicy pod Baranami w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance
 • Koncerty jazzowe w Bohema Jazz Club

Pomorska Nagroda Artystyczna przyznawana jest od 1998 roku. Nominacje indywidualne w kategorii kreacje przedstawia kapituła nagrody składająca się przede wszystkim z przedstawicieli związków zrzeszających artystów. Następnie członkowie kapituły oraz dotychczasowi laureaci nagrody głosują na swoich faworytów. Nagroda trafia do trzech osób, które uzyskają największą liczbę głosów. Wśród tegorocznych nominowanych do nagrody znajduje się 10 twórców, wśród nich m.in.  Paweł Huelle, Kazimierz Nowosielski, Roman Perucki i Olo Walicki. Prawo przyznania swojego własnego wyróżnienia ma także marszałek województwa. Laureaci otrzymują statuetkę Gryfa Pomorskiego oraz 10 tysięcy złotych.

<

p align=”center” >***

Koncern Energetyczny ENERGA SA (http://www.energa.pl/) – to największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej. ENERGA aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspierając kulturę, naukę, edukację, sport drużynowy, wyczynowy i młodzieżowy oraz organizacje pozarządowe i charytatywne. Poprzez te działania Koncern wspiera budowanie pozytywnego klimatu społecznego, który wyzwala dobrą energię do pracy i współpracy.

Źródło Grupa ENERGA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy