Wiadomości branżowe

Polska misja w Kamerunie straciła dane darczyńców

Prowadzona przez Ojca Dariusza Godawę „Misja-Kamerun” straciła dane wszystkich darczyńców.  Działająca w kameruńskim Bertoua misja zapewnia wsparcie dla afrykańskich dzieci m.in. poprzez adopcję na odległość i pomoc finansową dla najuboższych rodzin. Dane ostatecznie odzyskano w katowickim laboratorium odzyskiwania danych firmy Ontrack. 

Jedynym źródłem finansowania misji są darowizny pochodzące od instytucji i osób indywidualnych. Pracujący od kilkunastu lat na misji o. Godawa utracił dostęp do najważniejszych dokumentów, formatując dysk jedynego komputera. Utracone zostały bazy danych osób wspierających finansowo misję oraz rodzin z całego świata, które adoptowały na odległość dzieci by finansować ich naukę. Dane kilkukrotnie próbowano odzyskiwać bez skutku. Ostatecznie udało się to w największym w tej części Europy laboratorium odzyskiwania danych Ontrack zlokalizowanym w Katowicach.  

  • Nasza praca polegała na odzyskaniu najważniejszych dla misji plików arkusza kalkulacyjnego; listy darczyńców organizacji i rodzin opiekujących się dziećmi na odległość. Cieszymy się, że pliki udało się odtworzyć. W przeciwnym razie, ze względu na brak możliwości kontaktu z darczyńcami, placówka mogła stracić środki do dalszego działania – powiedział Marek Wąsowski, dyrektor zarządzający Ontrack Odzyskiwanie Danych, firmy do której trafił dysk misji. 

„Misja – Kamerun” jest prowadzona od kilkunastu lat przez polskiego Dominikanina o. Dariusza Godawę. Jej głównym obszarem działalności jest pomoc dzieciom z najuboższych rodzin poprzez przygarnięcie do tzw. Foyer, gdzie otrzymują one miejsce do spania, jedzenie i możliwość nauki. Inną formę pomocy stanowi dofinansowanie opłat szkolnych dzieci mieszkających z rodzicami. Fundusze są pozyskiwane dzięki akcji „adopcja serca” oraz od nieregularnych darczyńców.

Roczny koszt nauki dziecka w Kamerunie to wydatek od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. W Polsce rodzicami na odległość tylko w ramach „Misji-Kamerun” zostało już ponad 2000 osób. Więcej informacji na temat misji można znaleźć w Internecie pod adresem misja-kamerun.pl.### 

Informacje o firmie Ontrack Odzyskiwanie Danych, polskim oddziale firmy Kroll Ontrack:

Ontrack Odzyskiwanie Danych (www.ontrack.pl) jest polskim oddziałem Kroll Ontrack, wiodącego na świecie dostawcy usług odzyskiwania danych oraz dostarczania elektronicznych środków dowodowych (ang. computer forensics). Polski oddział firmy jest liderem branży w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Ontrack odzyskuje utracone dane bez względu na rodzaj uszkodzenia nośnika, z każdego rodzaju systemu, z wszystkich nośników i wszystkich rodzajów plików. Firma dysponuje największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie laboratorium w Europie Środkowej i Wschodniej.  

W strukturach Ontrack Odzyskiwanie Danych działa również, jedyne poza Stanami Zjednoczonymi, centrum rozwoju oprogramowania Ontrack.

Źródło Kroll Ontrack. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts