Wiadomości branżowe

Polscy Seniorzy tworzą Web 2.0

Senior.pl, pierwszy polski portal  tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach, przebudował i znacznie rozszerzył swój serwis społecznościowy. Klub Senior Cafe jest teraz w pełni zintegrowany z portalem i oferuje zarejestrowanym użytkownikom serwisu szerokie możliwości wypowiedzi i interakcji z innymi użytkownikami.

Klub Senior Cafe (www.klub.senior.pl) w portalu Senior.pl jest rozbudowanym serwisem społecznościowym. Łączy w sobie funkcjonalności forum dyskusyjnego, serwisu blogowego, pozwala na tworzenie własnych galerii zdjęć oraz własnej, spersonalizowanej strony startowej z możlwością pobierania treści z innych witryn obsługujących system RSS. Zarejestrowani użytkownicy Senior.pl mogą też tworzyć książki kucharskie z własnymi przepisami w oparciu o mechanizmy podserwisu portalu Senior.pl poświęconego dietom.

– Uruchomienie serwisu społecznościowego w naszym portalu wpisuje się w popularną od pewnego czasu tendencję określaną mianem Web 2.0, polegającą na szerszej interakcji z użytkownikami, na powierzeniu im współudziału w tworzeniu treści – mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny Senior.pl. – Klub Seniora jest również znakomitą platformą do komunikowania się pomiędzy naszymi użytkownikami, służącą do wymiany poglądów, dyskusji oraz prezentowania własnej osoby czy zainteresowań – dodaje Grzegorz Gacki.

Wirtualny Klub Senior Cafe ma też na celu zmianę stereotypowego wizerunku osób dojrzałych, jako zamkniętych na nowe technologie i unikających wszelkich nowoczesnych form komunikowania się. Zaprzeczeniem tego poglądu są sami użytkownicy Klubu Seniora – osoby dojrzałe, odważnie poruszające się po Internecie i nie unikające nowych wyzwań, śmiało zawierające przez Sieć nowe znajomości i wypowiadające się na różne tematy.

– Każdy z nas ma swoich bliższych i dalszych znajomych. Są osoby z którymi mamy wspólne zainteresowania, takie, z którymi lubimy rozmawiać a nawet się kłocić, są też tacy ludzie którzy ot tak zwyczajnie są nam bliscy i nie ma tu rozgraniczenia na znajomych z "realnego" świata i tych internetowych. Seniorzy poruszają się po "wirtualnych" społecznościach może z pewną niepewnością dotyczącą kwestii technicznych, ale z pełną otwartością na dyskusję i kontakty z innymi – mówi Grzegorz Gacki.

Właśnie otwartość użytkowników serwisu, domagających się wrecz udostępnienie im narzędzi poszerzających możliwości wypowiedzi, skłoniła twórców Senior.pl do przebudowy i poszerzenia funkcjonalności wirtualnego Klubu Seniora. W Klub Senior Cafe znalazły się liczne narzędzia pozwalające na aktywne uczestniczenie w internetowej społeczności. To dzięki nim użytkownicy z mniej lub bardziej "zadomowionych" gości stają się współgospodarzami serwisu. Do najbardziej popularnych funkcjonalności należy obecnie galeria i osobisty profil.

Galeria w Klub Senior Cafe to miejsce, w którym można zamieszczać zdjęcia, animowane obrazki – jednym słowem pliki graficzne. Zamieszczone pliki mogą oglądać i komentować inni użytkownicy, można ich także używać w dyskusjach w Senior Cafe oraz zamieszczać we własnym blogu. Każdy zamieszczony plik ma własny indywidualny odnośnik, który można przesłać zarówno innym użytownikom Klubu jak też zamieścić go w dowolnym miejscu Internetu, wysłać e-mailem czy dodać do listy ulubionych stron.

Obecnie w galeriach Użytkowników serwisu znajduje się już kilkaset zdjęć, a każdego dnia przybywają nowe. Wiele osób modyfikuje także swoje profile i tworzy z nich własne, zindywidualizowane miejsca w sieci – rozbudowane strony osobiste.

Moderatorami Klub Senior Cafe w zdecydowanej większości są sami seniorzy – najaktywniejsi użytkownicy Klubu, którzy zajmują się nie tylko "pilnowaniem porządku" ale przede wszystkim w miły sposób witają nowe osoby i udzielają im wskazówek związanych z Klubem.

Przykładowy profil użytkownika: www.klub.senior.pl/moje/Senior-test

Źródło Com-Media. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts