Wiadomości branżowe

10 tysięcy “Świetlików” zadba o bezpieczeństwo dzieci na drogach – ruszyła wspólna akcja pomorskiej Policji i ENERGI

“Świetlik” – wspólna akcja pomorskiej Policji oraz Koncernu Energetycznego ENERGA SA, w ramach której policjanci przekażą dzieciom 10 tysięcy odblaskowych opasek oraz zawieszek, została zainaugurowana 6 grudnia br. podczas mikołajkowego koncertu w gdańskiej hali Olivia. Dzięki odblaskom poprawi się widoczność i bezpieczeństwo dzieci poruszających się po zmroku po pomorskich drogach.

– Czasem najdrobniejszy nawet odblask na kurtce dziecka wracającego po zmroku do domu może ocalić mu życie. O wiele łatwiej jest zauważyć i bezpiecznie minąć oznakowanego w ten sposób przechodnia – powiedział Rafał Ziółkowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – Przed nami jeszcze wiele tygodni powrotów dzieci w ciemności, zachęcam rodziców do wyposażania swoich pociech w odblaski. Pomorska Policja postara się przekazać otrzymane od ENERGI “Świetliki” w miejsca, gdzie są najbardziej potrzebne, jednak to od rodziców i ich dzieci najbardziej zależy, czy będą widoczne i bezpieczne na drodze.

Pierwsza partia z 10 tysięcy ufundowanych przez ENERGĘ odblasków trafiła już do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Od wczesnych godzin rannych, w czwartek 7 grudnia 2006 r., policjanci rozdawali je pieszym poruszającym się po drogach poza obszarem zabudowanym i wszystkim dzieciom oczekującym na przyjazd szkolnych autobusów. Wręczanie odblasków policjanci poprzedzali prelekcją na temat obowiązku noszenia odblasków po zmroku przez dzieci do lat 15. Mówili o skuteczności w poprawie widoczności i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg podkreślając, iż niewidoczny pieszy czy rowerzysta łatwo może stać się ofiarą, bądź sprawcą wypadku. Jak relacjonują policjanci, odblaski przyjmowane były z wielkim entuzjazmem, radością i obietnicą noszenia.

Akcja ENERGI i Policji została zainaugurowana w gdańskiej hali Olivia 6 grudnia br. podczas mikołajkowego koncertu dla dzieci. W imieniu fundatora odblaski przekazał na ręce policjantów Jacek Śmiech, wiceprezes zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA.
Przekazane elementy odblaskowe to samozaciskowe opaski oraz elektroniczne zawieszki w kształcie żarówki, emitujące poprzez diody “LED” pulsujące, czerwone światło.

***

Koncern Energetyczny ENERGA SA (www.energa.pl) – to największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej. ENERGA aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspierając kulturę, naukę, edukację, sport drużynowy, wyczynowy i młodzieżowy oraz organizacje pozarządowe i charytatywne. Poprzez te działania Koncern wspiera budowanie pozytywnego klimatu społecznego, który wyzwala dobrą energię do pracy i współpracy.

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts