Wiadomości branżowe

Ericsson zainicjował program wolontariatu pracowniczego

Dziesięć starszych pań z dzielnicy Ochota w Warszawie uczestniczyło w miesięcznym kursie nawigacji w Internecie. Zajęcia prowadzone przez trzech pracowników Ericsson zainicjowały program wolontariatu pracowniczego w firmie.

 

82% pracowników firmy Ericsson potwierdziło swoje zainteresowanie programami wolontariatu pracowniczego. Badanie przeprowadzili liderzy Stowarzyszenia Szkoła Liderów w firmie Ericsson we wrześniu 2006 roku. 40% spośród ankietowanych tłumaczyło, że pomoc ludziom jest ważna a co piąty badany czuje wewnętrzną potrzebę angażowania się w akcje wolontariatu.

 

Już w listopadzie rozpoczął się pierwszy z projektów. Trzech pracowników firmy Ericsson: Łukasz Ostrowski, Łukasz Chorzępa i Łukasz Styś poprowadziło zajęcia praktyczne internetowe dla grupy dwunastu kobiet z ochockiego Stowarzyszenia „Po Sześćdziesiątce”. Poświęcili oni swój wolny czas na zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia z zakresu działania globalnej sieci.

 

Zajęcia trwały przez cztery kolejne soboty w siedzibie firmy na Ochocie. Panie biorące udział w szkoleniu podkreślały w ankiecie końcowej zaangażowanie i cierpliwość młodych pracowników firmy. Projekt zyskał renomę. Jest duże zainteresowanie powtórzeniem kursu. Jeszcze w trakcie jego trwania zgłaszały się kolejne chętne osoby do wzięcia udziału w zajęciach.

 

Na realizację czeka drugi projekt programu wolontariatu. Od stycznia 2007 roku grupa ochotników – pracowników firmy Ericsson będzie pomagała w prowadzeniu zajęć plastycznych dla dzieci z warszawskiej Kliniki Onkologii przy ul. Wawelskiej.

 

Program wolontariatu został stworzony dla pracowników firmy Ericsson z myślą o rozwoju lokalnej społeczności.

 

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Knorr Piotra Murawskiego   #Piotr Murawski