Wiadomości branżowe

Ericsson i EMI rozpoczynają współpracę w Europie polegającą na dostarczaniu dzwonków i kontentu muzycznego na telefony komórkowe

Ericsson ogłosił podpisanie paneuropejskiej umowy z EMI Music w sprawie muzyki na telefony komórkowe. Dzięki umowie Ericsson umożliwia europejskim operatorom telefonii komórkowej dystrybucję dzwonków telefonicznych i ścieżek muzycznych z katalogu EMI w Europie, łącznie z nagraniami takich artystów, jak Coldplay, Faith Evans, Gorillaz, Norah Jones, KT Tunstall i Robbie Williams oraz Bebe (Hiszpania), Tiziano Ferro (Włochy), Wir Sind Helden (Niemcy) i Raphael (Francja).

W ramach umowy około 12 000 dzwonków i 200 000 pełnych nagrań zostanie udostępnionych do ściągnięcia dla konsumentów poprzez firmę Ericsson. Obecnie Osobisty Portal Muzyczny Ericsson jest rozwiązaniem B2B i najbardziej rozwiniętą komercyjnie spersonalizowaną usługą muzyki na telefony komórkowe.

 

Osobisty Portal Muzyczny Ericsson jest oparty na Platformie Dostawy Usług dla mediów (SDP Media), która umożliwia operatorom łatwe i szybkie promowanie dzwonków i nagrań po niskich kosztach. Dostawcy nagrań, łącznie z EMI, dostarczają firmie Ericsson treści cyfrowe, który negocjuje z operatorami dostarczenie pełnej obsługi. Pozwala to dostawcom nagrań skoncentrować się na tworzeniu i sprzedawaniu nowych nagrań, podczas gdy operatorzy mogą skupić się na promowaniu usług wśród abonentów.

 

Doug Lucas, Wiceprezes do spraw rozwoju cyfrowego i dystrybucji EMI Music w Europie powiedział: ?Fani muzyki w Europie stale dowodzą, że chcą wykorzystywać telefony do słuchania nagrań swoich ulubionych wykonawców oraz przystosowywać urządzenia do swoich upodobań za pomocą dzwonków. Umowa z firmą Ericsson zwiększa możliwość dostarczenia milionom konsumentów wspaniałej muzyki z katalogu EMI, kiedykolwiek tego potrzebują?.

 

Johan Bergendahl, Wiceprezes ds. Marketingu w firmie Ericsson, powiedział: ?Osobisty Portal Muzyczny Ericsson już odniósł wielki sukces i oczekujemy, że popyt na usługi zwiększy się jeszcze bardziej, dzięki wspaniałym nagraniom i możliwościom promocji, jakie wnosi firma EMI i jej niezwykła oferta?.

 

O podobnych umowach czytaj tutaj

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #HA   #Produkty Humana Milchunion   #Sklep Kidy   #Tommee Tippee