Wiadomości branżowe

Liroy stracił swoją najnowszą płytę

Materiał z najnowszej płyty Liroya ?L-Ni?o, Vol.1? , której premiera ma nastąpić 27 listopada został utracony na skutek awarii twardego dysku. Muzyk stracił m.in. utwory wykonywane w towarzystwie wykonawców z zagranicy, których powtórne nagranie nie było możliwe.  

Uszkodzony dysk polskiego rapera na ponad tydzień przed oficjalną premierą trafił do największego w Europie Środkowej i Wschodniej laboratorium odzyskiwania danych firmy Ontrack. Eksperci odzyskali blisko 100 procent danych. Bez ich pomocy premiera nowego albumu Liroya prawdopodobnie przesunęłaby się znacznie w czasie, a część utworów mogłaby nie znaleźć się na płycie w obecnym kształcie.  

– W przypadku Pana Piotra Marca zawiódł sprzęt. To najczęstsza przyczyna utraty danych. Udało nam się odzyskać niemal wszystkie informacje, pomimo tego że przypadek był bardzo trudny. Cała operacja trwała 2 dni ? mówi Paweł Odor, główny specjalista Ontrack Odzyskiwanie Danych.   

To nie pierwszy problem Liroya z utratą danych. Siedem lat temu, podczas nagrywania płyty ?Dzień Szaka-L’a? raper stracił z komputera wszystkie utwory wskutek uderzenia pioruna w studio, w którym były rejestrowane.
W latach dziewięćdziesiątych świadomość możliwości odzyskiwania danych w Polsce była bliska zeru. ###

Informacje o firmie Ontrack Odzyskiwanie Danych, polskim oddziale firmy Kroll Ontrack:

Ontrack Odzyskiwanie Danych (www.ontrack.pl ) jest polskim oddziałem Kroll Ontrack ? światowego lidera w dziedzinie odzyskiwania danych oraz dostarczania elektronicznych środków dowodowych (ang. computer forensics). Ontrack Odzyskiwanie Danych jest wiodącym dostawcą  usług data recovery, Electronic Investigations ? dostarczania elektronicznych środków dowodowych (ang. computer forensics) oraz kasowania danych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Polski oddział Kroll Ontrack odzyskuje utracone dane bez względu na rodzaj uszkodzenia nośnika, z każdego rodzaju systemu, z wszystkich nośników i wszystkich rodzajów plików. Ontrack Odzyskiwanie Danych dysponuje największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie laboratorium w Europie Środkowej i Wschodniej. W strukturach Ontrack Odzyskiwanie Danych działa również, jedyne poza Stanami Zjednoczonymi, centrum rozwoju oprogramowania Ontrack. 

Źródło Kroll Ontrack. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy