Wiadomości branżowe

XBOX 360? PARTY, CZYLI W KAŻDYM Z NAS JEST TROCHĘ Z GRACZA

Po imprezie firmy Microsoft zapowiadającej Xbox 360? jedno jest pewne: w Polsce rozpoczyna się nowa era elektronicznej rozrywki  

Warszawa, 17 października 2006 ? Wczoraj odbył się przedpremierowy pokaz nowej konsoli Xbox360?, którą wprowadza na polski rynek firma Microsoft?. Świadkami tego wydarzenia, zapowiadającego rozpoczęcie się nowej ery elektronicznej rozrywki, było ponad 150 gości – wybitnych muzyków, aktorów i przedstawicieli mediów. Obok specjalnego występu muzycznego Reni Jusis i AbraDaba, projektant mody Maciej Zień zaprezentował inspirowaną konsolą Xbox 360? kolekcję. Każdy z przybyłych miał okazję osobiście przekonać się, że w zapowiedziach o przełomie na rynku nie ma przesady i dowiedzieć się, dlaczego Xbox 360? określany jest mianem konsoli nowej generacji. Świadczą o tym: przekaz w wysokiej rozdzielczości (High Definition), wielofunkcyjność urządzenia oraz unikalne możliwości kontrolowania przez rodziców treści dostępnych dzieciom.Możliwości różnorodnych tytułów gier zainstalowanych na licznych dostępnych do testów konsolach sprawdzili m.in: Reni Jusis, Marcin Prokop, Oliwier Janiak, Jerzy Gruza, Maciej Dowbor, Rafał Mroczek, Borys Szyc, AbraDab, Mes, Pjus, WSZ, CNE, Dj Bart, DJ Zero, Tomasz Kammel, Bartek Królik i Marek Piotrowski z zespołu Sistars, Paweł Stasiak z zespołu Papa Dance, Bartosz Obuchowicz, czy Marcin Turski. Goście zgodnie przyznawali, że Xbox 360 to coś więcej niż jedynie konsola do gier ? to serce elektronicznej rozrywki w domu, umożliwiające oglądanie filmów na DVD, odtwarzanie i zapisywanie ulubionych plików muzycznych na dysku twardym, czy też tworzenie bibliotek zdjęć. Po stronie firmy Microsoft, rolę gospodarza imprezy pełnił Piotr Pągowski, dyrektor działu Entertainment & Devices w polskim oddziale oraz Stefan Lampinen, dyrektor regionu EMEA w dziale Entertainment & Devices.

?Przyznam, że jesteśmy mile zaskoczeni, jak wiele znamienitych postaci gra w gry komputerowe i wideo? ? powiedział Piotr Pągowski – ?Tym bardziej cieszę się, że wprowadzając konsolę Xbox 360 na polski rynek, daliśmy im więcej możliwości rozrywki w gronie przyjaciół?.Konsola Xbox 360?, gry i akcesoria pojawią się na półkach sklepowych w całym kraju już za niecałe 3 tygodnie ? dokładnie w piątek 3 listopada 2006 roku. 

***

O Xbox  360
Xbox 360 to najbardziej wydajna konsola gier video i rozrywki, oferująca kolejną generację usługi gier online – Xbox Live, oraz dostarczająca wyjątkowe przeżycia związane z cyfrową rozrywką popularną wśród graczy. W 2005 roku Xbox 360 został wprowadzony w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Japonii, a następnie w 2006 roku w Australii, Kolumbii, Hong Kongu, Korei, Meksyku, Nowej Zelandii, Singapurze i na Tajwanie. Więcej informacji na temat konsoli Xbox 360 dostępnych jest na stronie: http://www.xbox.com/xbox360

O Microsoft
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 60 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym 230 osób w Polsce. Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Polski oddział Microsoft chce brać aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem ?wykluczenia informacyjnego?. W trakcie swojej niemal 14-letniej obecności w naszym kraju, firma zaangażowała się w liczne programy społeczne. Od 2003 roku różnym organizacjom pozarządowym przyznano w sumie 6 grantów na realizację projektów edukacyjnych Unlimited Potential. W maju 2005 roku zainaugurowana została działalność Forum Edukacji Microsoft – inicjatywy, która skupia wszystkie projekty i programy społeczno-edukacyjne realizowane w Polsce przez Microsoft. Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.***Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Źródło XBOX 360. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy