Wiadomości branżowe

ENERGA informuje i edukuje – nowy serwis ENERGA.PL bogaty w informacje i przyjazny dla niepełnosprawnych

Jak zmienić grupę taryfową, ile kosztuje prąd, jak ?czytać fakturę? oraz gdzie szukać oszczędności – odpowiedzi na te i wiele innych pytań klienci ENERGI znajdą w dostępnym i zgodnym z prawodawstwem UE serwisie internetowym Koncernu Energetycznego ENERGA SA. www.ENERGA.pl edukuje także najmłodszych, informuje o ofertach pracy w koncernie, ogłoszonych zamówieniach publicznych i cywilnych oraz komunikatach dla mediów.

– Głównym zadaniem serwisu www.ENERGA.pl jest dostarczenie klientom, kontrahentom i szerokiemu otoczeniu spółki rzetelnej, ciekawej, aktualnej i przyjaznej w odbiorze informacji. Koncern Energetyczny ENERGA SA udostępnia nowy, wspólny serwis centrali i oddziałów spółki, dbając o komfort i prawidłowe informowanie swoich obecnych oraz przyszłych klientów i kontrahentów. Co ważne, na nowych stronach www ENERGA edukuje także dzieci w dziedzinie bezpiecznego obchodzenia się z prądem. – informuje Adam Muchowski, dyrektor Biura Informacji i Promocji Koncernu Energetycznego ENERGA SA

Nowy serwis ENERGI to głównie zbiór informacji dla klientów, kontrahentów i dziennikarzy, ale także komunikaty o ofertach pracy w koncernie, ogłoszonych zamówieniach publicznych i cywilnych oraz informacje dla mediów. W witrynie można odnaleźć godziny otwarcia biur obsługi klienta, dane teleadresowe centrali i oddziałów, komunikaty o planowanych wyłączeniach i informacje o ogłaszanych przetargach. Obecnym i potencjalnym klientom ENERGA udostępnia m.in. aktualną taryfę dla energii elektrycznej oraz wiele druków i aktów prawnych w formie do pobrania i wydrukowania.

– Informacje zgromadzone w witrynie www.ENERGA.pl są teraz łatwiejsze do znalezienia i dostępne także dla osób niewidomych, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zgodnym z prawodawstwem UE. Dbałość o standardy i wynika z naszego przekonania, że jako silna, rozwijająca się korporacja, lider rynku energetycznego oraz firma wrażliwa społecznie, jesteśmy zobligowani do wdrażania i promowania rozwiązań wnoszących komfort do życia i pracy wszystkich naszych odbiorców. – dodaje Adam Muchowski

Nowa witryna to także zbiór informacji o spółce, działalności biznesowej i społecznej ENERGI oraz jej oddziałów. Dzieci znajdą na stronach koncernu multimedialne lekcje, w czasie których będą mogły poznać tajemnice świata energii.

 

ENERGA “Dla domu”

“Dla domu” to część serwisu przeznaczona dla klientów indywidualnych. Zawarto nim informacje o tym, jak powinien być obsługiwany klient ENERGI (specjalne formularze ułatwiają kontakt z działem odpowiedzialnym za utrzymywanie najwyższych standardów obsługi) oraz szereg porad przydatnych w gospodarstwie domowym. Dział ?Dla domu? zawiera szczegółowe informacje dotyczące taryfy dla energii, sposobów płatności, czy planowanych w najbliższym czasie wyłączeń. ?Dokumenty do pobrania? to sekcja, która umożliwia pobranie i wypełnienie potrzebnych dokumentów (związanych np. z przyłączeniem obiektu do sieci, zawarciem umowy sprzedaży energii elektrycznej czy z rozliczeniami) bez wychodzenia z domu.

 

ENERGA pomaga oszczędzać

Właściwe korzystanie z urządzeń elektrycznych pozwala obniżyć wysokość rachunków. W serwisie zamieszczono praktyczne porady, które pomogą w bardziej efektywnym i ekonomicznym użytkowaniu sprzętów zasilanych energią elektryczną w domu, czy w firmie.
Jednym z wielu przydatnych elementów nowego serwisu internetowego ENERGI są kalkulatory: zużycia energii oraz taryfowy. Pierwsze z narzędzi pozwala oszacować ilość energii pobieranej przez najpopularniejsze domowe urządzenia elektryczne. Dzięki niemu klienci mogą zorientować się, jaki sprzęt ma największy wpływ na wysokość ich rachunków i gdzie powinni szukać oszczędności. Dzięki kalkulatorowi taryfowemu klienci ENERGI mogą wyliczyć wysokość opłat za energię elektryczną (na podstawie zadeklarowanego zużycia energii elektrycznej) oraz porównać wysokość rachunków w oferowanych przez ENERGĘ taryfach. Kalkulator pomaga w wyborze najkorzystniejszej grupy taryfowej.

 

ENERGA “Dla biznesu”

Dział ?Dla biznesu? przeznaczony jest dla odbiorców pobierających energię elektryczną w na potrzeby działalności gospodarczej. W poszczególnych kategoriach znajdą oni m.in. informacje: jak zostać klientem ENERGI, która taryfa będzie dla nich najkorzystniejsza, gdzie i jak najdogodniej załatwicie sprawy związane z dostarczeniem energii elektrycznej oraz kiedy i gdzie będą wykonywane prace konserwacyjne skutkujące przerwami w dostawie energii. Podobnie jak klienci indywidualni, odbiorcy biznesowi znajdą w swoim dziale dokumenty do pobrania i formularze ułatwiające kontakt z obsługą klienta ENERGI.

 

ENERGA.pl dostępna dla niewidomych i osób starszych

Wśród użytkowników Internetu są osoby oczekujące ułatwień w dostępie do stron WWW. Należą do nich przede wszystkim internauci niewidzący i niedowidzący. Serwis www.ENERGA.pl jest obsługiwany przez urządzenia udźwiękawiające, wykorzystywane przez te osoby do przeglądania stron internetowych. To specjalne oprogramowanie, które czyta zawartość ekranu, także serwisów WWW. Osoba niewidoma, która chce korzystać z serwisu ENERGI i w swoim komputerze ma zainstalowany jeden z udźwiękawiających programów, nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności, by sprawnie poruszać się po witrynie.
Po nowym serwisie ENERGI bez trudu poruszać się mogą także starsi użytkownicy sieci oraz osoby korzystające z niestandardowych metod dostępu do Internetu. Serwis jest w pełni zgodny ze standardem dostępności, obowiązującym wszystkie serwisy administracji publicznej.
Więcej informacji nt. dostępności: http://www.energa.pl/dostepnosc.xml

 

Być w “Centrum informacji”

Każda osoba szukająca ofert pracy w ENERDZE, zainteresowana informacjami dla klientów, lub z życia firmy, może je znaleźć w dziale stworzonym specjalnie do gromadzenia wszelkiego rodzaju wiadomości komunikowanych przez spółkę i jej oddziały.
O bieżących wiadomościach ze spółki można być informowanym automatycznie pocztą elektroniczną. Wystarczy odwiedzić adres: http://www.energa.pl/centrum_informacji/newsletter.xml i zamówić elektroniczny biuletyn w preferowanej formie, częstotliwości i o wybranym zakresie informacji.
Komunikaty z ENERGI są także udostępnione w postaci kanału informacyjnego RSS/XML, dzięki czemu wiadomości ze spółki mogą trafiać wprost na pulpit ekranu komputera w chwilę po ich opublikowaniu na www.ENERGA.pl.

 

ENERGA uczy najmłodszych – Eryk i multimedialne lekcje

Szczególną uwagę przy tworzeniu serwisu internetowego koncernu poświęcono najmłodszym użytkownikom Internetu oraz ich rodzicom i nauczycielom. Z myślą o tej grupie odbiorców powstał dział edukacyjny ?Pozytywna energia?. Gospodarzem działu jest Eryk Świetlik. Dzięki udostępnionym w dziale multimedialnym lekcjom najmłodsi mogą poznawać świat energii elektrycznej i zdobyć Certyfikat Przyjaciela Energii. Eryk zaprasza także do zabawy z programem rysunkowym działającym online. Młodzi internauci przedstawiają skojarzenia z energią elektryczną, a prace wykonane przez nich na ekranie komputera mogą przesłać znajomym lub redakcji serwisu.
“Pozytywna energia” przedstawia świat energii elektrycznej w sposób przyjazny i łatwy do przyswojenia, nie tylko dla dzieci. W tym miejscu ENERGA radzi także, jak można wykorzystywać energię elektryczną w domu i jak dzięki niej życie może być łatwiejsze i wygodniejsze.

 

ENERGA “Dla mediów”

Specjalnie dla dziennikarzy uruchomiono dział “Dla mediów” – strony, na których zgromadzone są informacje na temat ENERGI i jej działalności oraz dodatkowe materiały dla mediów, galerie zdjęć i materiałów graficznych (zdjęcia władz, siedziby centrali i oddziałów, logo). System komunikacji z mediami usprawnić ma indywidualny kontakt z dziennikarzami i umożliwić mediom bardziej efektywne komunikowanie z centralą i oddziałami ENERGI. Internetowe biuro prasowe dostępne jest ze strony głównej witryny w dziale “Dla mediów” oraz pod niezależnym adresem http://media.energa.pl.

 

ENERGA.pl dzięki współpracy centrali i oddziałów ENERGI

Nowy serwis ENERGI został zaprojektowany i wdrożony przez Janmedia Interactive w oparciu o platformę Rainforest. Serwis powstał dzięki zaangażowaniu służb informacji i promocji oraz marketingu w centrali i oddziałach Koncernu Energetycznego ENERGA SA. Nad jego aktualizacją pracuje stale kilkadziesiąt osób. Pracownikom odpowiedzialnym za aktualizowanie treści strony internetowej udostępniono łatwe w użyciu narzędzie. Wprowadzenie informacji nie wymaga od nich posiadania specjalistycznej technicznej wiedzy. Wystarczy umieć obsługiwać przeglądarkę internetową i znać podstawowe funkcje standardowego edytora tekstu, typu Word. Jednolite narzędzie dla redaktorów serwisu daje też pewność, że nowa strona każdego z oddziałów będzie odbierana przez internautów jako część większego, nowoczesnego organizmu.
Serwis korporacyjny zastąpił dotychczasowe strony oddziałów ENERGI. Jednakowy szablon stron ma za zadanie wspomóc kształtowanie wizerunku koncernu jako firmy spójnej nie tylko organizacyjnie, ale także kulturowo.

 

***

Koncern Energetyczny ENERGA SA (www.energa.pl) – to największy w Polsce dystrybutor energii elektrycznej. ENERGA aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspierając kulturę, naukę, edukację, sport drużynowy, wyczynowy i młodzieżowy oraz organizacje pozarządowe i charytatywne. Poprzez te działania Koncern wspiera budowanie pozytywnego klimatu społecznego, który wyzwala dobrą energię do pracy i współpracy.

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts