Wiadomości branżowe

Wystawa młodego plakatu w Galerii Ericsson

“Młody plakat z kręgu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie” to tytuł nowej wystawy otwartej w Galerii Ericsson w pierwszych dniach kwietnia. Będzie ona dostępna do końca czerwca.

 

Na wystawie prezentowane są prace artystów związanych z ASP w Warszawie: Piotra Garlickiego, Małgorzaty Gurowskiej, Ryszarda Kajzera i Marcina Władyki. Mimo młodego wieku mają oni na swoim koncie wiele sukcesów w kraju i zagranicą. Wśród wystawianych prac znajdują się plakaty, które zyskały uznanie na konkursach oraz takie, które towarzyszyły głośnym imprezom kulturalnym w kraju.

 

Lars E. Svensson powiedział: ?Mimo siedmiu lat istnienia Galerii Ericsson, po raz pierwszy gościmy w niej wystawę plakatu. Ta dyscyplina sztuki jest nam inżynierom bliska, gdyż plakat sam w sobie stanowi czysty przekaz ? komunikat. Uważam, że wystawa ta nawiązuje do najlepszych tradycji Polskiej Szkoły Plakatu.?

 

Włodzimierz Szymański, kurator Galerii Ericsson powiedział: ?Prezentowana w Galerii Ericsson wystawa wpisuje się w wielkie święto plakatu w Polsce. Prezentacja młodych twórców z kręgu ASP w Warszawie jest próbą pokazania miejsca plakatu dzisiaj?.

 

Wystawa w Galerii Ericsson towarzyszy 20. Międzynarodowemu Biennale Plakatu w Warszawie.

 

Galeria Ericsson jest dostępna dla publiczności w budynku firmy Ericsson w Al. Jerozolimskich 92 w Warszawie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00.

 

Więcej o Galerii Ericsson na stronie: http://www.ericsson.com/pl/about/galeria_firmy_ericsson.shtml

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #CAVA   #Freixenet Sp   #Rene Barbier   #Segura Viudas