Wiadomości branżowe

ENERGA patronem akcji “Polskie książki dla rodaków na Białorusi” zorganizowanej przez pomorskie media

Koncern Energetyczny ENERGA objął patronat nad organizowaną przez “Dziennik Bałtycki” – największą regionalną gazetę na Wybrzeżu – akcją “Polskie książki dla Rodaków na Białorusi”, która w najbliższych dniach obejmie pomorskie miasta. Przedsięwzięcie rusza pojutrze, w niedzielę 19 marca o godz. 11 na Targu Węglowym w Gdańsku.

Celem akcji jest zebranie polskich książek i przekazanie ich Polskiej Macierzy Szkolnej, ostatniej organizacji, która znajduje się całkowicie poza kontrolą totalitarnego reżimu Łukaszenki– wyjaśnia Krzysztof Krupa, prezes “Prasy Bałtyckiej”, wydawcy gazety.

Akcja “Polskie książki dla rodaków na Białorusi” ma gdańskiego ducha – wolności, solidarności, wspólnoty. Koncern ENERGA, który właśnie w Gdańsku ma swoją siedzibę, w oczywisty sposób pragnie włączyć się w tę ideę – powiedział Waldemar Bartelik, prezes Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA.

Chcemy pokazać Polakom na Białorusi, że jesteśmy z nimi, że pomagamy im faktycznie, a nie tylko deklaracjami. Pragniemy przekazać im pozytywny, konkretny dowód wsparcia i właśnie – wspólnoty– dodał Waldemar BartelikENERGA angażuje się w wiele innych, ważnych dla społeczeństwa wydarzeń. To nasz sposób na wyzwolenie w ludziach pozytywnej energii.

Akcja “Polskie książki dla Rodaków na Białorusi” rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 19 marca o godz. 11.00 na Targu Węglowym w Gdańsku.

W specjalnym samochodzie każdy mieszkaniec Pomorza będzie mógł zostawić książki, które później zostaną przekazane Polakom na Białorusi. Każdy ofiarodawca może wypełnić kupon, publikowany na łamach “Dziennika Bałtyckiego” i zostawić go w punkcie zbiórki – jego nazwisko ukaże się na łamach gazety w podsumowaniu akcji. O godz. 12.00 Chór Akademicki Uniwersytetu Gdańskiego uroczyście odśpiewa utwór “Mury”, sztandarową pieśń Jacka Kaczmarskiego.

Do akcji przyłączają się ważne osobistości życia politycznego i kulturalnego, m.in. pisarze Stefan Chwin, Paweł Huelle, Zbigniew Żakiewicz, Aleksander Jurewicz. W skład specjalnego komitetu organizacyjnego wchodzą: Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska, Jacek Karnowski – prezydent Sopotu, Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni, Adam Hlebowicz – prezes pomorskiego oddziału Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”, Joanna Strzemieczna-Wielczyk – z-ca dyrektora Telewizji Polskiej oddział w Gdańsku, Waldemar Bartelik – prezes Koncernu Energetycznego ENERGA SA – patrona akcji, Krzysztof Krupa – prezes Polskapresse oddział Prasa Bałtycka oraz Maciej Wośko – redaktor naczelny “Dziennika Bałtyckiego”.

Jako największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce, obsługujący blisko 2,7 mln klientów w północnej i środkowej części kraju, Koncern Energetyczny ENERGA SA realizuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, wspiera kulturę, naukę, sport, organizacje pozarządowe i charytatywne. W ub. roku ENERGA zaangażowała się m.in. w organizację koncertu Jeana Michela Jearre?a na 25. rocznicę “Solidarności”.

 

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy