Wiadomości branżowe

Zima groźna dla danych elektronicznych

Duża różnica temperatur i wilgoć stanowią główne zagrożenie dla danych elektronicznych. W czasie dużych mrozów, które mają w najbliższych dniach nawiedzić Polskę najbardziej czujni powinni być użytkownicy laptopów. Po fali mrozów w okolicach Moskwy do polskich specjalistów odzyskiwania danych zaczęły napływać uszkodzone nośniki.  

Do największego laboratorium odzyskiwania danych w Europie Środkowej i Wschodniej zaczęli zgłaszać się klienci z Rosji, którzy stracili dane wskutek niskich temperatur. Fala mrozów znad Rosji zbliżająca się do Polski może zagrozić danym również polskich użytkowników komputerów ? ostrzegają specjaliści odzyskiwania danych.  

Bardzo niskie temperatury, a w zasadzie duża różnica temperatur między wnętrzami pomieszczeń, a warunkami na zewnątrz mogą doprowadzić do uszkodzenia laptopów, a w konsekwencji utraty danych. Przyczyną problemów może być wilgoć powstająca wewnątrz urządzenia wskutek szybkiego ogrzewania zmrożonego urządzenia.  

– Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wilgoć wewnątrz laptopa może utrzymać się nawet kilka dni. W tym czasie może dojść do zwarć, które mogą spowodować uszkodzenie sprzętu i utratę danych ? mówi Paweł Odor, ekspert odzyskiwania danych firmy Ontrack. 

Na swoje dane powinni uważać również użytkownicy urządzeń przenośnych takich jak np. odtwarzacze mp3, czy cyfrowe aparaty fotograficzne wyposażonych w pamięć flash służącą do magazynowania danych.  

Eksperci radzą, aby minimalizować czas ekspozycji sprzętu elektronicznego na mrozie, a po wejściu do domu lub biura odczekać kilkanaście minut przed włączeniem urządzenia do sieci zasilającej.

W przypadku długotrwałego poddania komputerów przenośnych działaniu niskich temperatur (np. gdy zapomnimy zabrać laptopa na noc z samochodu) należy pozostawić urządzenie niewłączone w temperaturze pokojowej na 2 do 3 godzin.
W przypadku powstania problemów warto zasięgnąć opinii specjalistów. Porady w przypadku utraty danych można uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu 0800 90 90 90. ###

 Informacje o firmie Ontrack Odzyskiwanie Danych:  

Ontrack Odzyskiwanie Danych jest polskim oddziałem Kroll Ontrack ? światowego lidera w dziedzinie odzyskiwania danych oraz computer forensics. Ontrack Odzyskiwanie Danych jest liderem rynku usług data recovery w Polsce i Europie Wschodniej. Świadczy również profesjonalne usługi kasowania danych i Ontrack Investigations ? elektroniczne środki dowodowe (ang. computer forensics).

Polski oddział Kroll Ontrack odzyskuje utracone dane bez względu na rodzaj uszkodzenia nośnika, z każdego rodzaju systemu, z wszystkich nośników i wszystkich rodzajów plików. Ontrack Odzyskiwanie Danych dysponuje największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie laboratorium w Europie Środkowej i Wschodniej.

W strukturach Ontrack Odzyskiwanie Danych działa również, jedyne poza Stanami Zjednoczonymi, centrum rozwoju oprogramowania Ontrack.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej firmy Ontrack Odzyskiwania Danych:

www.ontrack.pl

 

Źródło Kroll Ontrack. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts