Wiadomości branżowe

ENERGA mecenasem wydania filmu “Jan Paweł II – Papież, który tworzył historię”

Koncern Energetyczny ENERGA SA jest mecenasem wydania filmu “Jan Paweł II – Papież, który tworzył historię” – niezwykłego dokumentu podsumowującego cały pontyfikat Wielkiego Papieża Polaka. Jest to polska premiera tego filmu. Trafi on do czytelników “Dziennika Bałtyckiego” w postaci 5 płyt VCD w październiku i listopadzie br.

“Jan Paweł II, najwybitniejszy Polak w historii, wpłynął na losy Polski, świata, ale i każdego z nas. Cieszymy się, że Koncern Energetyczny ENERGA SA mógł wspomóc powstanie niezwykłego wydawnictwa, które dokumentuje życie i dokonania tego wielkiego Polaka.”– powiedział Waldemar Bartelik, prezes Zarządu Koncernu Energetycznego ENERGA SA.

Płytę z pierwszym z pięciu odcinków zrealizowanego przez Telewizję Watykan filmu dokumentalnego “Jan Paweł II – Papież, który tworzył historię” można kupić już w czwartek, 20 października wraz z “Dziennikiem Bałtyckim”. Jest to to polska premiera tego niezwykłego dokumentu podsumowującego cały pontyfikat Wielkiego Papieża Polaka. Następne odcinki filmu ukażą się z “Dziennikiem” w kolejne czwartki aż do 17 listopada.

Wydanie filmu, to kolejna wspólna inicjatywa “Dziennika Bałtyciego” i ENERGI. Koncern Energetyczny ENERGA SA był także mecenasem wydania filmu “O nas i za nas” – kroniki wizyty Jana Pawła II w Trójmieście w 1987 roku. Film z niepublikowanymi wcześniej zdjęciami Video Studio Gdańsk trafił do czytelników “Dziennika Bałtyckiego” w postaci 3 płyt VCD w maju br.

##
Koncern Energetyczny ENERGA SA (http://www.energa.pl) – największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce i druga firma Pomorza pod względem przychodów wg “Listy 500? Rzeczpospolitej z 20.04.2005 r.
Spółka jest dystrybutorem energii elektrycznej na obszarze północnej i środkowej Polski (obszar 75 tys. km kw. na terenie byłych województw: elbląskiego, gdańskiego, kaliskiego, koszalińskiego, olsztyńskiego, płockiego, słupskiego, toruńskiego).
Głównym przedmiotem działalności spółki jest dystrybucja, przesyłanie i obrót energią elektryczną. ENERGA obsługuje około 2,7 mln odbiorców, jej roczne przychody szacowane są na około 5 mld zł. W koncernie zatrudnionych jest ponad 7,5 tys. osób, dysponuje on majątkiem trwałym o wartości około 3 mld zł, a jego udział w rynku energii elektrycznej w Polsce to około 17 proc.
Wszystkie oddziały Koncernu Energetycznego ENERGA SA sprzedają około 16 TWh energii rocznie, eksploatują 6,2 tys. km linii wysokiego napięcia, 64,5 tys. km linii średniego napięcia i 82 tys. km linii niskiego napięcia.

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts