Wiadomości branżowe

“Ericsson – Komunikacja – Warszawa” – wystawa kończąca konkurs fotograficzny studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

6 października br., w Galerii Ericsson odbył się jedenasty wernisaż kończący konkurs fotograficzny ?Ericsson – Komunikacja – Warszawa? zorganizowany przez firmę Ericsson dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa jest dopełnieniem procesu twórczego, który rozpoczął się ponad pół roku wcześniej.

Tłem konkursu są obchody 100-lecia obecności firmy Ericsson w Polsce, co w dużym stopniu nadaje wysiłkom studentów wymiar symboliczny. Firma Ericsson zaprosiła studentów do stworzenia dzieł łączących wiekową tradycję firmy z nowoczesnością wykorzystywanych dziś technologii.

W trakcie sześciu miesięcy trwania konkursu każdy z jego uczestników poznawał specyfikę funkcjonowania firmy technologicznej, konfrontując nowe doświadczenia z wcześniejszymi pomysłami i przemyśleniami. Dzieła sztuki eksponowane na wystawie ?Ericsson – Komunikacja – Warszawa? w zadziwiający sposób łączą tradycję z nowoczesnością, technologię ze sztuką oraz Warszawę z firmą Ericsson.  

?W firmie Ericsson mamy w codziennej pracy do czynienia z innowacyjnymi pomysłami i zaskakującymi klientów ideami – powiedział Lars E. Svensson, Prezes firmy Ericsson w Polsce – tym razem to my zostaliśmy zaskoczeni. Cieszy nas, że inwencja młodych adeptów sztuki poszła dalej niż nasze oczekiwania. Tak powstaje nowa rzeczywistość.?

Uczestnikami konkursu są:

  • Anna Betley – Wydział Architektury Wnętrz; IV rok
  • Wojciech Chełchowski – Wydział Grafiki; III rok
  • Marek Dakowski – Wydział Grafiki; III rok
  • Aleksandra Machowiak – Wydział Grafiki; IV rok
  • Anna Marciniak – Wydział Malarstwa; IV rok
  • Daniel Mizieliński – Wydział Grafiki; IV rok
  • Wawrzyniec Skoczylas – Wydział Wzornictwa Przemysłowego; III rok
  • Jaśmina Wójcik – Wydział Grafiki; III rok 

Zdjęcia z wystawy dostępne na http://media.ericsson.pl/PressOffice/PressKit.468.po?category_id=126 

##
Ericsson kształtuje przyszłość mobilnej i szerokopasmowej komunikacji internetowej będąc liderem w dziedzinie technologii. Jako dostawca nowatorskich rozwiązań technologicznych w 140 krajach, pomaga w tworzeniu najpotężniejszych na świecie firm komunikacyjnych.

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy