Wiadomości branżowe

Dziesiąty wernisaż prac studentów Akademii Sztuk Pięknych w Galerii Ericsson

7 lipca br. w Galerii firmy Ericsson otwarto, po raz dziesiąty, wystawę grafiki i malarstwa artystów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Od 7 lipca do końca września 2005 roku w Galerii Ericsson będzie otwarta dla publiczności nowa wystawa.

 

Przedstawiono prace siedmiu studentek: Aleksandry Czerniawskiej, Urszuli Pągowskiej, Katarzyny Ślubowskiej-Rodzik, Róży Litwy, Iwony Zawadzkiej, Anny Nalewczyńskiej oraz Katarzyny Dudek. Prace obejmują malarstwo, tkaninę oraz grafikę warsztatową.

 

?Na uwagę zasługuje różnorodność dyscyplin sztuk pięknych, a także form ekspresji ? powiedział Włodzimierz Szymański, wykładowca ASP w Warszawie oraz kurator wystawy – Właśnie kreowanie postaw twórczych jest punktem wyjścia do obecnej wystawy. W pracach młodych artystek widać poszukiwanie własnego miejsca w sztuce.?

 

Udział korporacji Ericsson w życiu kulturalnym i społecznym jest integralna częścią zasad społecznej odpowiedzialności w biznesie, jakimi kieruje się firma. Współpraca firmy Ericsson z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie trwa od 1999r. Obecna wystawa jest już dziesiątą ekspozycją promującą młodych twórców. Poszukiwanie nowych sposobów komunikacji z otoczeniem jest istotnym zadaniem twórców naszej współczesności. Mecenat firmy Ericsson daje temu świadectwo wspierając zarówno artystów sztuki jak i technologii.

 

Zebrane prace tworzą otwartą dla publiczności Galerię Ericsson. Wystawę można oglądać w holu firmy Ericsson przy Al. Jerozolimskich 92 w Warszawie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 08.00-18.00. Wystawa potrwa do 30 września 2005 roku.

 

Więcej o Galerii Ericsson na: http://media.ericsson.pl/PressOffice/PressKit.468.po?category_id=126

 

Ericsson kształtuje przyszłość mobilnej i szerokopasmowej komunikacji internetowej będąc liderem w dziedzinie technologii. Jako dostawca nowatorskich rozwiązań technologicznych w 140 krajach, pomaga w tworzeniu najpotężniejszych na świecie firm komunikacyjnych.

 

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ING   #Ministra Finans   #Obecnie Towarzystwo   #uk