Wiadomości branżowe

Nieodpowiednie postępowanie głównym źródłem nieodwracalnej utraty danych

Wyniki ostatniego globalnego sondażu* dotyczącego utraty danych przeprowadzonego przez Ontrack pokazują, że 75 procent użytkowników komputerów próbuje samodzielnie i nieumiejętnie odzyskać utracone dane, co prowadzi do ich bezpowrotnej utraty. W odpowiedzi na wyniki sondażu od dziś przez miesiąc każdy posiadacz komputera w Polsce będzie mógł pod specjalnym, bezpłatnym numerem telefonu 0 800 90 90 90 dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie swoich danych. Rusza program informacyjny ?Masz nas oddanych?. 

Podczas gdy 75 procent użytkowników komputerów kontaktuje się z profesjonalistami zbyt późno, jedynie 13 procent z nich zwraca się do firm odzyskujących dane w celu konsultacji, które powinny być pierwszym krokiem podejmowanym po utracie informacji z komputerów. Po poradę do specjalistów powinni dzwonić również ci użytkownicy komputerów, którzy posiadają oprogramowanie do samodzielnego odzyskiwania danych. Ich niewłaściwe użycie może bowiem doprowadzić do bezpowrotnej utraty informacji. Tymczasem Brytyjczycy w pierwszej kolejności po utracie danych krzyczą na swój komputer, a Amerykanie jedynie wzdychają.  

– W 2004 roku w sprawie utraty danych skontaktowało się z nami ponad 2000 użytkowników komputerów. Z rozmów przeprowadzanych z tymi osobami wynika, że Polacy często próbują samodzielnie odzyskać utracone dane. Następnie zwracają się do zaprzyjaźnionych osób, które nie zajmują się profesjonalnie odzyskiwaniem danych, choć potrafią np. złożyć komputer. W ostateczności kontaktują się ze specjalistami, jednak wtedy nie proszą już o poradę, a o odzyskanie danych ? mówi Marcin Musil, dyrektor zarządzający Ontrack odzyskiwanie danych, organizatora kampanii ?Masz nas oddanych?.

Od 20 kwietnia przez miesiąc od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 każdy, kto będzie chciał dowiedzieć się więcej o tym jak zapobiegać utracie danych zapisanych na swoim komputerze oraz jak zachować się w przypadku ich utraty będzie mógł bezpłatnie zasięgnąć informacji u konsultantów Ontracka ? wiodącej firmy odzyskiwania danych.  

Pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800 90 90 90 będzie można dowiedzieć się również jak ratowane są dane z dysków spalonych, zalanych lub zrzuconych z dużych wysokości. Porady eksperta będzie można zasięgnąć również online pod adresem www.ontrack.pl/0800909090 .

###  

* Sondaż przeprowadzono w okresie grudzień 2004 ? marzec 2005 na grupie 300
respondentów z różnych krajów Europy oraz z USA.

 Informacje o firmie Ontrack odzyskiwanie danych:

 

Ontrack odzyskiwanie danych jest polskim oddziałem Kroll Ontrack ? światowego lidera
w dziedzinie odzyskiwania danych oraz dostarczania elektronicznych dowodów przestępstw. Ontrack odzyskiwanie danych jest liderem rynku usług data recovery w Polsce i Europie Wschodniej. Świadczy również profesjonalne usługi kasowania danych i computer forensics. Polski oddział
Kroll Ontrack odzyskuje utracone dane bez względu na rodzaj uszkodzenia nośnika, z każdego rodzaju systemu i z wszystkich nośników. Ontrack odzyskiwanie danych dysponuje największym
i najbardziej zaawansowanym technologicznie laboratorium w Europie Środkowej i Wschodniej.
W strukturach Ontrack odzyskiwanie danych działa również, jedyne poza Stanami Zjednoczonymi, centrum rozwoju oprogramowania Ontrack. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej firmy Ontrack odzyskiwania danych pod adresem:

www.ontrack.pl

 

Źródło Kroll Ontrack. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts