Wiadomości branżowe

Teraz: Quick loader, wkrótce: Menedżer Sprzedaży – nowe narzędzia do transakcji w Allegro.pl

Program Quick Loader pomaga zaoszczędzić czas i usprawnić czynności związane z wystawianiem przedmiotów na licytację. Pozwala także m.in. zarządzać bazą towarów (magazyn) oraz przygotowywać opisy i wystawiać towary na aukcje (w trybie offline).

?Kilkanaście miesięcy temu stało się jasne, że Sprzedawcy potrzebują zupełnie nowych narzędzi, by nadal rozwijać swój biznes, by łatwo wystawiać dużą liczbę przedmiotów i wygodnie zarządzać przebiegiem transakcji? ? powiedział Michał Klar (Społeczność i obsługa Użytkowników).

?Zauważyliśmy, że część z nich ma trudności z organizacją pracy przy kilkuset przesyłkach w miesiącu, co przekładało się na obniżenie poziomu obsługi klientów (czyli Kupujących)?. Dodał – “Sprzedawcy, którzy mogli sobie pozwolić na pracownika lub mieli pomoc np. ze strony członków rodziny, rozwijali się nadal. Inni zatrzymali się na stałym poziomie transakcji”. Nowe narzędzia mają pomóc zarówno jednym jak i drugim użytkownikom.

Prace nad wprowadzeniem tych narzędzi serwis prowadził od dłuższego czasu. Teraz nadszedł czas debiutu.

1 Dostępny z poziomu strony Menedżer Sprzedaży – to narzędzie, które umożliwia zarządzanie procesem po transakcji (płatność, wysyłka, komunikacja z klientami, komentarz).

2 Quick Loader – to nowy program (aplikacja dla Windows) do szybkiego wystawiania dużej liczby przedmiotów. Zastąpi on obecnie działającego Uploadera.

3 Technologia WebAPI – skierowana jest do programistów, umożliwi im budowanie zaawansowanych rozwiązań dla Sprzedawców.

Pierwsze programy, które korzystają z WebAPI już są dostępne i wielu największych Sprzedawców zaczyna z nich korzystać. Narzędzia zostały zaprezentowane Użytkownikom kilka dni temu. Część z nich – jak Menedżer czy WebAPI – jest dopiero w fazie testowej, a dla wszystkich będą dostępne w styczniu. Allegro uważnie śledzi wszystkie uwagi Sprzedających, którzy testują wspomniane narzędzia. Na bazie ich spostrzeżeń program zostanie poprawiony i w ostatecznej wersji trafi do użytku.

Oto tylko kilka z wielu interesujących funkcji Menedżera:

  • możliwość śledzenia etapu finalizacji każdej transakcji z osobna (oferta wieloprzedmiotowa, w której sprzedano 10 przedmiotów ukazana będzie w Menedżerze jako 10 osobnych transakcji),
  • własna karta dla każdej z transakcji, na której można znaleźć dane Klienta, miejsce na notatki oraz historię przebiegu transakcji,
  • rozbudowana możliwość przesyłania przygotowanych wcześniej powiadomień e-mail, które usprawnią kontakty z Klientami.

<

p>Więcej informacji:

Quick Loader: http://www.allegro.pl/country_pages/1/uploader/pages/index3.php

Więcej informacji: Menedżer Sprzedaży: http://www.allegro.pl/help_item.php?item=555

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy