Wiadomości branżowe

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Caritas AG i Allegro

Już po raz drugi gnieźnieńska Caritas prowadzi licytację w serwisie aukcyjnym Allegro.pl. Celem aukcji wigilijnej jest zebranie pieniędzy na pomoc najbardziej potrzebującym a także rozpowszechnienie informacji o działalności charytatywnej Caritas i zachęcenie internautów do wzięcia udziału w akcjach dobroczynnych. Aukcje  kończą się 14 grudnia, aby wziąć w nich udział wystarczy odwiedzić stronę: http://www.caritas-ag.allegro.pl

Głównym przedmiotem licytacji jest świeca wigilijna pobłogosławiona przez Papieża Jana Pawła II, dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na budowę placów zabaw przy ośrodkach Caritas w archidiecezji gnieźnieńskiej. Jest to unikalny pojedynczy egzemplarz o wymiarach 12cm x 12 cm x 40 cm wykonany z naturalnego wosku pszczelego, ozdobiony mosiężnymi aplikacjami, wykonanymi przez artystę rzeźbiarza Michała Kubiaka. Świeca umieszczona jest w zdobnym opakowaniu ze skóry.  Ponadto licytowane są przedmioty ofiarowane przez osoby indywidualne i instytucje ? m.in. znaczki pocztowe przywiezione ze Stolicy Apostolskiej, pióro i długopis wraz z autografem p. Donalda Tuska, książka ?Alfabet Rokity? z dedykacją autora ? p. Jana Rokity, koszulka Lecha Poznań z autografami piłkarzy oraz płyty zespołu ?Hey? z podpisami muzyków. Na aukcji licytowane są także gadżety przekazane przez Telewizję Polską – oddział w Poznaniu.

Poprzez aukcję Allegro można także kupić (opcja Kup Teraz) duże świece wigilijne Caritas wraz z płytą CD z kolędami (500 szt.). Dochód ze sprzedaży tych zestawów w całości zostanie przeznaczony na zakup obuwia dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Cena takiego zestawu wynosi 40 zł, które pozwala na sfinansowanie zakupu jednej pary obuwia zimowego. Osoby kupujące świecę wraz z płytą będą więc miały świadomość, że w ten sposób fundują buty zimowe dla jednego dziecka.

Dzięki hojności darczyńców Caritas AG może zapewnić dzieciom  odpowiednie warunki do rehabilitacji, udzielić im niezbędnego wsparcia i zagwarantować schronienie w sytuacji kryzysowej.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Barbary Grabarz   #Marian Brzozowski   #Marta Hlavaty   #Mistrzostwa Polski Wave