Wiadomości branżowe

?MATRYCA?? wernisaż prac wykładowców i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Galerii Ericsson

30 września br. w Galerii firmy Ericsson otwarto, po raz dziewiąty, wystawę grafiki i malarstwa artystów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Od 1 października w Galerii Ericsson będzie otwarta dla publiczności nowa wystawa zatytułowana ?Matryca?. Wystawa potrwa do stycznia 2005.

 

Przedstawiono prace Wiktora Jędrzejeckiego, Włodzimierza Szymańskiego i Andrzeja Węcławskiego – wykładowców Wydziału Grafiki ASP, dyplomantów Jacka Ostaszewskiego i Agnieszki Soczewki, a także studentów ? Daniela Mizielińskiego oraz Marka Oleksickiego.

 

Matryca jest narzędziem między pomysłem autora i ostatecznym osiągnięciem jego intencji w postaci gotowej grafiki. Ericsson, jako twórca rozwiązań sieciowych może znaleźć podobne paralele w projektowaniu rozwiązań telekomunikacyjnych. Nie istnieje rozwiązanie uniwersalne. Każda sieć jest inna. Każda wymaga unikalnego potraktowania. Ekspozycja wystawiana w Galerii odnosi się także do obecnych przewartościowań w sztuce. Włodzimierz Szymański, kurator Galerii twierdzi, że prezentowana wystawa jest próbą ujawnienia wzajemnych powiązań gdzie tradycyjne formy ekspresji kierują się ku nowym obszarom działań artystycznych.

 

?Każda z wystaw studentów i adeptów Akademii Sztuk Pięknych w Galerii Ericsson przybliża światy artystyczny i biznesu. Uczymy się wzajemnie od siebie? powiedział prezes firmy Ericsson w Polsce, Lars Svensson.

 

?Praca grafika, proces opracowania matrycy i wykonywania odbitek ma coś z alchemii.? – stwierdził Dziekan wydziału Grafiki ASP w Warszawie, Andrzej Węcławski. ?Matryca w tym procesie jest formą zapisu a jednocześnie pośredniczy pomiędzy światem materialnym a sferą ducha, obszarem nasyconym tajemnicą. Banalny w swej powszedniości materiał nabiera innej wzniosłej roli.

 

Udział korporacji Ericsson w życiu kulturalnym i społecznym jest integralna częścią zasad społecznej odpowiedzialności w biznesie, jakimi kieruje się firma. Współpraca firmy Ericsson z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie trwa od 1999r. ?Matryca? są już dziewiątą ekspozycją promującą młodych twórców i ich mistrzów. Poszukiwanie nowych sposobów komunikacji z otoczeniem jest istotnym zadaniem twórców naszej współczesności. Mecenat firmy Ericsson daje temu świadectwo wspierając zarówno artystów sztuki jak i technologii.

 

Zebrane prace tworzą otwartą dla publiczności Galerię Ericsson. Wystawę można oglądać w budynku firmy Ericsson przy Al. Jerozolimskich 92 w Warszawie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00.

 

Więcej o Galerii Ericsson na: http://www.ericsson.com/pl/about/galeria_firmy_ericsson.shtml

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy