Wiadomości branżowe

I nie ma mocnych na Waszą klasę!

Nowy konkurs filmowy dla szkół. Do wygrania sprzęt komputerowy, mnóstwo gadżetów związanych z filmem “Iniemamocni” oraz zaproszenie dla całej klasy na pokaz przedpremierowy.

 

“Iniemamocni” to tytuł nowego filmu wytwórni Walta Disneya, który wchodzi na ekrany polskich kin w listopadzie. Z okazji premiery filmu Forum Film oraz [email protected] ogłaszają konkurs “I nie ma mocnych na Waszą klasę!”. Do udziału w konkursie zaproszone są  klasy V-VI szkół podstawowych oraz wszystkie klasy gimnazjów pod kierunkiem nauczyciela – opiekuna, który dokona zgłoszenia.

 

Tytuł “Iniemamocni” to nazwisko rodziny głównych bohaterów (superbohaterów). Na łamach portalu www.interklasa.pl przedstawione są ich sylwetki. Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu i opisaniu przygód bohaterów filmu “Iniemamocni” w formie opowiadania, miniscenariusza, rymowanki. Dzieci powinny współpracować i tworzyć pracę konkursową wspólnie. Każde dziecko z danej klasy powinno mieć swój udział w tworzeniu tej opowieści.

 

Długość pracy nie może przekroczyć 12 000 znaków bez spacji, praca nie powinna być także krótsza niż 3 000 znaków. Pracę konkursową należy przesłać w formie elektronicznej (plik .doc lub.rtf) jako załącznik do maila na adres [email protected] w terminie do 30 października 2004 roku. Do pracy załączyć należy formularz zgłoszeniowy. Formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na stronach www.interklasa.pl

 

Komisja konkursowa wyłoni w terminie do 7 listopada 2004 trzy prace, których autorzy uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi.  Pierwsza nagroda to atrakcyjne gadżety związane z filmem “Iniemamocni” dla wszystkich dzieci z danej klasy oraz sprzęt komputerowy dla szkoły oraz zaproszenie na pokaz przedpremierowy filmu dla całej klasy (organizatorzy zapewniają dojazd do najbliższego kina w przypadku dzieci z mniejszych miejscowości) . 

 

Na łamach portalu www.interklasa.pl opublikowano także – w nawiązaniu do tytułu filmu – materiały edukacyjne dotyczące pisowni “nie” z różnymi częściami mowy. Organizatorzy zachęcają nauczycieli-opiekunów klas do przeprowadzenia zajęć na temat ortografii, z wykorzystaniem dostępnych materiałów przed przystąpieniem do pracy nad zgłoszeniem konkursowym.

 

Więcej informacji: www.interklasa.pl

Źródło Fundacja – Polski Portal Edukacyjny [email protected] Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy