Wiadomości branżowe

“Zmruż oczy” z Freixenet

Freixenet, hiszpański producent win musujących CAVA objął swoim patronatem kolejna premierę filmową. Tym razem jest to obraz w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego pt. "Zmruż oczy" dystrybuowany przez KinoŚwiat. W rolach

Freixenet, hiszpański producent win musujących CAVA objął swoim patronatem kolejna premierę filmową. Tym razem jest to obraz w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego pt. “Zmruż oczy” dystrybuowany przez KinoŚwiat. W rolach głównych występują: Zbigniew Zamachowski, Małgorzata Foremniak i Andrzej Chyra.

Film zdobył już wiele prestiżowych nagród na takich festiwalach jak MFF Mannheim-Heidelberg(Niemcy), Prowincjonalia(Września), Festiwal  Filmowy i  Artystyczny LATO FILMÓW (Kazimierz Dolny) czy XXVIII Festiwal Polskich Filmów Fabularnych(Gdynia). Przez krytyków wpisywany na krótką listę najlepszych filmów polskich ostatnich lat, na której znajdują się: “Dług”, “Cześć Tereska”, “Dzień świra” i “Edi”.

Film na ekrany kin wchodzi 24 października 2003r.

Freixenet S.A. – światowy lider w segmencie win musujących typu CAVA. Tradycje winiarskie firmy sięgają 1861 roku, kiedy to w Sant Sadourni d´Anoia Francesc Sala i Ferres założył firme ´Casa Sala´. Spodkobierca winnicy został syn Joan Sala i Tubella, którego córka Dolores wyszła za mąż za Pedro Ferrer Bochem, spodkobierce posiadłości “La Freixeneda” . W 1914 roku dała ona początek firmie Frexienet produkującej CAVA.

Na polskim rynku produkty firmy Freixenet obecne są od 1996 roku dzięki współpracy z polską firmą AN.KA Dystrybucja, odpowiedzialną za import i dystrybucję produktów Grupy. Od lipca 2001 roku Freixenet S.A. ma także swoje biuro w Polsce, które działa jako instrument wspomagający sprzedaż i promocje na polskim rynku.

Źródło Freixenet Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy