Wiadomości branżowe

Wręczono Znaki Jakości [email protected]

16 czerwca w Sejmie odbyła się uroczystość wręczenia Znaków Jakości [email protected] Znaki Jakości przyznano już po raz drugi –  w tym roku uzyskało je 5 szkół.  Patronat nad imprezą objął Marszałek Marek Borowski, członek Kapituły Znaku Jakości [email protected]

Dwie szkoły uzyskały Znak Jakości na okres 1 roku, a trzy – na 2 lata. Najwyższą liczbę punktów zdobyło gimnazjum nr 2 w Mielcu – 801 punktów (na 1000 możliwych). III LO we Wrocławiu zdobyło 795,4 punktu, a Centrum Kształcenia Ustawicznego z Koszalina 735 punktów. Szkoły te uzyskały tzw. srebrny Znak Jakości – przyznawany na 2 lata. Zespół Szkół w Policach (580 punktów) oraz Gimnazjum nr 3 w Żorach (535 punktów) odebrały Znak Jakości na jeden rok szkolny.

O Znak Jakości [email protected] mogą ubiegać się szkoły, które zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej przygotowują młodzież do zbliżającej się wielkimi krokami epoki informacji. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że szkoła stała się ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa informacyjnego. Przyznaje je Kapituła, do której zaproszono wybitne osobistości polskiej kultury, nauki i polityki.

Na uroczystości obecni byli członkowie Kapituły Znaku Jakości [email protected]: Grażyna Staniszewska (Przewodnicząca Kapituły), Marek Borowski, prof. Peter A. Bruck, Krystyna Janda, Aleksander Łuczak oraz Kazimierz Marcinkiewicz.

Zaproszenie na uroczystość wręczenia Znaków Jakości przyjęli m.in. Minister Nauki prof. Michał Kleiber, Wiceminister Edukacji Ewa Freyberg, Wicedyrektor organizacji European Schoolnet z Brukseli, Guus Wijngaards, a także przedstawiciele kuratoriów oświaty i władz lokalnych.

Marszałek Marek Borowski w swoim wystąpieniu dowcipnie zauważył, że podczas takiej uroczystości właściwie powinno się przedstawiać adresem swojej strony WWW. \”Tak więc nazywam się www.Borowski.pl\” – zażartował. Już całkowicie poważnie Marszałek mówił o ogromnej roli integracji Polski ze Wspólnotą Europejską dla wyrównywania standardów w zakresie stosowania nowoczesnych technologii w edukacji. Marszałek zwracał uwagę na fakt, że kryteria konkursu [email protected] są bardzo ostre. Wspominał, że na posiedzeniu Kapituły dyskutowano pomysł, aby upowszechnić inicjatywę Znaku Jakości. Marek Borowski zaznaczył jednak, że nie chodzi tu o zmianę kryteriów, ale o złagodzenie \”progu wejściowego\”. Marszałek pogratulował uczniom i nauczycielom wyróżnionych szkół – jego zdaniem, szkoła to przede wszystkim nauczyciel i uczeń, którzy wspólnie pracują na to, aby w Polsce było mądrzej.

Dyrektorzy wyróżnionych szkół otrzymali specjalną Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Wręczenie Znaków Jakości oraz nagród poprzedziła krótka prezentacja osiągnięć szkół. Zwycięskie szkoły oprócz prestiżowych tablic Znak Jakości [email protected] otrzymały nagrody ufundowane przez Sponsorów – pakiety oprogramowania od Sponsora Głównego uroczystości – firmy Microsoft, program do tworzenia map myślowych Mind Manager od firmy Brand IT, pakiety edukacyjne od firmy Elbox, mulitmedialne programy edukacyjne od firmy Young Digital Poland oraz specjalną nagrodę od Patrona Medialnego uroczystości – wydawnictwa Perspektywy. Wydawnictwo ofiarowało szkołom półroczną prenumeratę ich czasopism, a dodatkowo – reportaż na temat wyróżnionych szkół i ich osiągnięć, który ukaże się w wakacyjnym numerze miesięcznika edukacyjnego Perspektywy.

Dodatkowe informacje: WWW.INTERKLASA.PL

Źródło Fundacja – Polski Portal Edukacyjny [email protected] Dostarczył netPR.pl

Similar Posts