Wiadomości branżowe

Magazyn [email protected]

Ukazał się pilotażowy, „zerowy” numer magazynu „[email protected]”. Trafi on bezpłatnie do 10.000 szkół w całej Polsce.  W magazynie Czytelnik – dyrektor szkoły, nauczyciel, uczeń – znajdzie artykuły z zakresu szeroko rozumianej  technologii informacyjnej.

Koordynator Programu [email protected], senator Grażyna Staniszewska podkreśla w liście do Czytelników:  „Mam nadzieję, że to czasopismo poprzez publikowanie przydatnych i ciekawych artykułów z zakresu zastosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych na lekcjach pomoże Państwu w codziennej pracy i stanowić będzie uzupełnienie działań podejmowanych w naszym kraju na rzecz społeczeństwa informacyjnego.”

[email protected] wraz z całym zespołem redakcyjnym magazynu dąży do stworzenia miesięcznika na wysokim poziomie merytorycznym i edycyjnym.  Niezbędnego w każdej szkole, w każdej pracowni internetowej (komputerowej), przydatnego organizatorom i opiekunom pracowni, nauczycielom prowadzącym kółka zainteresowań czy wreszcie pozaszkolnym instytucjom edukacyjnym. Drogą do osiągnięcia tego celu jest nastawienie na praktykę, prezentacja konkretnych przykładów działań dokonywanych przez szkoły i promocja profesjonalizmu. Silnym wsparciem dla papierowej części magazynu będzie płyta CD-ROM z atrakcyjnym materiałem uzupełniającym publikowane artykuły. 

„Pisząc o możliwościach uzyskanych dzięki nowoczesnym technologiom i o problemach nurtujących nauczycieli dotyka się w jednym numerze dopiero powierzchni ogromnego oceanu problemów i wiedzy” – podkreśla Wojciech Kwinta, redaktor Prowadzący magazynu [email protected] „Część merytoryczna czasopisma obejmuje szerszy wachlarz zagadnień, od wykorzystania komputerów na lekcjach różnych przedmiotów, po zastosowania komputerów i Internetu w życiu” – dodaje Wojciech Kwinta.

Pilotażowy numer trafił bezpłatnie do 10.000 szkół w całej Polsce – dzięki zaangażowaniu Wydawcy, firmy Artidruk Poligrafia oraz Sponsorowi – firmie Acco Polska.

Źródło Fundacja – Polski Portal Edukacyjny [email protected] Dostarczył netPR.pl

Similar Posts