Wiadomości branżowe

Ericsson i Sony Music Niemcy ogłosiły M-USE, nowa usługę muzyczną dla telefonii komórkowej.

Ericsson i Sony Music Niemcy ogłosiły dzisiaj współpracę nad wprowadzeniem nowej digitalnej usługi muzycznej dla telefonii komórkowej, M-USE, która będzie dostarczać abonentom wiadomości muzyczne. Ścieżki dźwiękowe będą pochodzić od międzynarodowych i lokalnych wykonawców, którzy mają aktualnie podpisany kontrakt z wytwórnią Sony Music oraz z rozległych archiwów muzycznych Sony Music. Nowa usługa będzie początkowo dostępna dla abonentów telefonii komórkowej w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

 

Ericsson i Sony Music Niemcy współpracowały nad stworzeniem usługi, która umożliwi abonentom wysyłanie i otrzymywanie klipów muzycznych wraz z wiadomością zawierającą informację o muzyce, wykonawcy oraz stosownym materiałem ilustracyjnym w formacie MMS. Digitalna usługa muzyczna jest wyposażona w inteligentny system, który zapamiętuje listę utworów wybranych przez abonenta i po ich analizie przedstawia później propozycje utworów muzycznych, którymi abonent mógłby być zainteresowany. Usługa umożliwia również utworzenie grup z listą mailingową, forum, hitami oraz rekomendacjami.

 

„Rozwój tej usługi jest niezwykle ważny dla Sony Music – szczególnie teraz, gdy przemysł muzyczny w Niemczech odnotowuje spadek dochodów pochodzących z tradycyjnych kanałów sprzedaży,” powiedział Balthasar Schramm, prezes Sony Music Entertainment na Niemcy, Szwajcarię i Austrię. „Ericsson jest partnerem, który posiada wiedzę i doświadczenie na rynku nowych technologii. Teraz mamy nowe, dochodowe medium, które dostarczając muzykę i usługi z nią związane wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów.”

 

Ericsson i Sony Music Niemcy oferują operatorom telefonii komórkowej nową usługę muzyczną, która jest elastycznym rozwiązaniem multimedialnym. Operatorzy otrzymują bogatą ofertę usług podstawowych dla swoich portali internetowych, które mogą być rozpowszechnione poprzez usługi dodatkowe i kampanie marketingowe. Usługa muzyczna dostępna poprzez MMS, WAP, SMS czy Internet będzie początkowo dostępna dla operatorów telefonii komórkowej w Niemczech, Szwajcarii i Austrii od wiosny 2003.

 

„Jesteśmy dumni ze współpracy z Sony Music, która zaowocuje bardziej dynamiczną treścią nowej usługi muzycznej przeznaczonej dla telefonii komórkowej,” powiedział Kristian Teär, prezes Ericsson na region Niemiec, Szwajcarii i Austrii. „Bogactwo treści oraz udogodnienie dla abonentów, jakie niesie ze sobą usługa muzyczna dla abonentów telefonów komórkowych daje początek nowej ekscytującej usługi, która będąc odpowiedzią na potrzeby klienta, z pewnością będą naśladowana przez innych.”

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts