Wiadomości branżowe

Pierwsza wirtualna wystawa sztuki “Allegro.pl – twórczość”

11 artystów z całej Polski bierze udział w pierwszej wystawie \”Allegro.pl – twórczość\”. Organizując ją, chcemy docenić pracę artystyczną Allegrowiczów i polecić ją większemu gronu kolekcjonerów oraz mecenasów sztuki. Wystawa powstała przy współpracy z serwisem net-galeria.com. Dzieła sztuki można oglądać na stronie:  http://allegro.net-galeria.com do 6 listopada.  

Dokładnie rok temu powstała kategoria Sztuka Współczesna ( http://www.allegro.pl/static/6/959/d0.html) w dziale Antyki i Kolekcje. Została ona skierowana głównie do młodych malarzy, grafików i rzeźbiarzy. Z naszej propozycji skorzystały także tradycyjne i internetowe galerie. Dzisiaj z reprodukcji prac pokazywanych na stronach Allegro.pl można zbudować, stojącą na wysokim poziomie, wystawę. Zebrane na wystawie dzieła to przede wszystkim obrazy wykonane w różnych technikach malarskich, od oleju, akrylu po techniki własne i mieszane. Wśród nich są także prace wykonane z gliny szamotowej. Kilku spośród biorących udział w wystawie artystów to postaci uznane i docenione przez środowiska twórcze, swoje prace prezentowali oni na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Dzieła Stanisława Jerzego Sudera znalazły się m.in.: w kolekcjach Barbary i Georga Bush\’ów (\”Ptaki\”) oraz w Królewskiej Galerii w Londynie (\”Łąka\”). Tematem wielu prac jest człowiek i jego kondycja. Groteska postaci, uproszczenie formy z elementami malarskimi, próby uchwycenia groźnego, momentami makabrycznego piękna, fascynacja malarstwem ludowym oraz elementami grafiki projektowej pozostawią na obserwatorach niezatarte wrażenia. To, co łączy wszystkich artystów, prezentujących swoje dzieła na wystawie \”Allegro.pl – twórczość\” to nie tylko zamiłowanie do sztuki ale i serwis aukcyjny Allegro.pl. Ich dzieła są bowiem dostępne w kategorii Sztuka Współczesna, zatem stosunkowo szybko i łatwo można stać się posiadaczem wyjątkowego obrazu w bardzo atrakcyjnej cenie. Antyki i Kolekcje to obecnie najliczniejsza kategoria aukcyjna. Gromadzi ponad 36 000 przedmiotów. Sztuka Współczesna zajmuje w hierarchii tej kategorii bardzo ważne miejsce. Jest nie tylko sposobem na dotarcie do ewentualnego kupca ale i świetną promocją polskiej sztuki współczesnej w Internecie.

Artyści biorący udział w wystawie \”Allegro.pl – twórczość\”:

Katarzyna Fijałkowska: studentka czwartego roku ASP w Gdańsku, Krzysztof Iwin: studia na ASP w Gdańsku, w pracowni malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego oraz architektury wnętrz prof. Andrzeja Pniewskiego, Agnieszka Srokosz: mieszka i tworzy w Sopocie, w 2001 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, Gabriela Będkowska: autorka mieszka i tworzy w Krakowie, zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem i grafiką, Andrzej Patkowski, Iwo Rynkiewicz,  Andrzej Masianis: absolwent wydziału sztuk pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Stanisław Jerzy Suder: \”nieskończony potencjał wyobraźni oraz poważny zasób faktów zakodowanych w mej pamięci, to właściwie wszystko czym jeszcze niedawno dysponowałem. nadal uważam, że jestem cały czas na drodze prowadzącej do sztuki, pomimo, że malarstwem zajmuję się około 30 lat\”. Paweł Dąbrowski: absolwent katedry sztuki Politechniki Radomskiej. dyplom z malarstwa u profesora Andrzeja Gieragi, aneks z grafiki projektowej u profesora Jarosława Zduniewskiego. Malarstwem zajmuje się od siedmiu lat. Małgorzata Seweryn: studia w instytucie plastyki WSP w Częstochowie, stypendystka rządu belgijskiego na studia w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Jacek Cichoń: autor net-galerii i współtwórca wirtualnej wystawy.  

Podstawowe informacje o serwisie Net-galeria: ( patrz takze  http://www.net-galeria.com/) Net-galeria jest niekomercyjnym serwisem internetowym mającym na celu promowanie twórców w dziedzinie sztuk plastycznych. Jej działalność polega na  propagowaniu sztuki wykorzystując internet. W ciągu czterech lat istnienia net-galeria zorganizowała ponad osiemdziesiąt wystaw. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła organizować wirtulane wernisaże (spotkania z autorami prezentowanych wystaw) oraz otworzyła wirtulaną pracownie.

Podstawowe informacje o serwisie Allegro.pl (patrz także  http://www.allegro.pl/press.html) Allegro.pl (firma największego europejskiego holdingu aukcyjnego QXL ricardo) gromadzi ponad 90% wszystkich online\’owych aukcji w polskim Internecie, których łączna wartość w roku 2001 na serwisie QXL wyniosła ponad 96 mln zł (65% całego rynku e-commerce w Polsce). Allegro.pl posiada ponad 588.000 zarejestrowanych kont użytkowników oraz ok. 170.000 ofert dostępnych online. Codziennie strony Allegro.pl odwiedza ponad 134.000 osób, które wystawiają na aukcje każdego dnia ok. 14.000 nowych ofert, codziennie rejestruje się blisko 1.200 nowych uzytkowników. Dziennie na Allegro.pl zawieranych jest ok. 6.000 internetowych transakcji. Allegro.pl jest oficjalnym serwisem aukcyjnym m.in.: portalu Onet.pl, Gazeta.pl, Hoga.pl oraz IDG.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ING   #Jakub Julian Zi   #Wilhelm Sasnal   #Zofia Kulik