Wiadomości branżowe

Allegro.pl rozpoczęło współpracę z serwisem filmowym Stopklatka.pl

Internetowy Serwis Filmowy (http://www.stopklatka.pl/) rozpoczął współpracę z największym internetowym serwisem aukcyjnym Allegro.pl (http://www.allegro.pl/), której efektem jest nowa usługa dla użytkowników Stopklatki.pl – wirtualne licytacje a dla Allegrowiczów możliwość skorzystania z modułu do przygotowania profesjonalnego opisu aukcji filmowej. Dostęp do nowego serwisu Internauci mogą uzyskać z poziomu głównej  strony portalu stopklatka.pl po kliknięciu na odnośnik \”Aukcje\”.

Serwis aukcyjny stworzony przez Stopklatkę.pl oraz QXL Poland wykorzystuje wszystkie mechanizmy aukcyjne. Wspólny serwis zawiera przedmioty zgodne z tematyką Stopklatki.pl a więc takie, które są ściśle związane z branżą filmową: filmy na kasetach VHS, na DVD i Video CD. Specjalnie dla użytkowników Stopklatki.pl przygotowano  szybką i wygodną wyszukiwarkę. Oferty pojawiające się na stronach aukcyjnych Stopklatka.pl są dostępne także w Allegro.pl (i odwrotnie) oraz mogą być licytowane przez użytkowników obydwu serwisów. Dla Allegrowiczów współpraca ze Stopklatką oznacza dostęp do pełnej bazy filmowej, a przygotowane mechanizmy pozwolają na stworzenie opisu i wystawienie produktu jakim jest film na DVD czy kasecie VHS na licytację. Nawet najmniej zorientowany w zawiłościach html-a użytkownik ma szansę bardzo szybko, prowadzony krok po kroku, zbudować profesjonalny opis wraz ze zdjęciem. Rezultat wykreowany za pomocą systemu stwórz opis aukcji filmowej jest przesyłany do systemu aukcyjnego Allegro, gdzie użytkownik ma możliwość określenia szczegółowych informacji o ofercie oraz uruchomienia aukcji.

więcej informacji: (http://www.allegro.pl/stopklatka/)

\”Narzędzia zbudowane z pomocą serwisu Stopklatka.pl pomogą przede wszystkim niezaawansowanym użytkownikom serwisu Allegro.pl, którzy często mają problemy z profesjonalnym przygotowaniem opisu sprzedawanego przedmiotu – powiedział Wojciech Wrzaskała z Allegro.pl. Dzięki systemowi tworzącemu \”online\” opis towaru i profesjonalnej bazie danych Stopklatki.pl mogą teraz więcej i prościej sprzedawać a dzięki lepszym opisom osiągać wyższe ceny na aukcjach\”.

\”Pod koniec ubiegłego roku użytkownicy serwisu Allegro.pl stwierdzili, że najczęsciej czytanym serwisem filmowym jest dla nich Stopklatka.pl – powiedział Przemyslaw Basiak, członek zarzadu Stopklatka Sp. zo.o. W podobnej ankiecie udostępnionej na stronach naszego serwisu użytkownicy wskazali, że Allegro.pl jest systemem aukcyjnym, który wykorzystują najczęściej. Następstwem obu tych informacji było nawiązanie współpracy pomiędzy Stopklatka i firmą QXL, czego pierwszą odsłoną jest minisystem pod nazwą \”Stwórz opis aukcji filmowej\”. Liczymy na to, że dzięki  związaniu naszego serwisu filmowego z działem filmowym serwisu aukcyjnego Allegro.pl, poszerzamy krąg zainteresowanych tym ciekawym i tanim sposobem kupowania i sprzedawania filmów, a także ułatwiamy tworzenie nowych aukcji oraz, już wkrótce, zaproponujemy nowatorskie sposoby ich promocji\”

Podstawowe informacje o serwisie Stopklatka.pl (http://www.stopklatka.pl)

Internetowy Serwis Filmowy STOPKLATKA.PL działa od 1997 roku i jest jednym z największych i najpopularniejszych serwisów poświeconych filmowi w naszym kraju. Stopklatka.pl zawiera szczegółowe informacje na temat filmów (streszczenia, informacje o produkcji, galerie zdjęć, zwiastuny, informacje o twórcach i obsadzie) oraz daty premier kinowych, wideo, DVD oraz Video CD. Na stronach serwisu nieustannie uaktualniane są wydarzenia i ciekawostki ze świata filmu, w tym obszerne informacje o festiwalach i nagrodach filmowych. Co miesiąc do wygrania setki nagród w konkursach i plebiscytach filmowych. Dla osób chcących się wymienić swoimi opiniami filmowymi Stopklatka.pl oferuje czat oraz dyskusyjne fora filmowe.

Podstawowe informacje o serwisie Allegro.pl (patrz także http://www.allegro.pl/press.html)

Allegro.pl (firma największego europejskiego holdingu aukcyjnego QXL ricardo) gromadzi ponad 90% wszystkich online’owych aukcji w polskim Internecie, których łączna wartość w roku 2001 na serwisie QXL wyniosła ponad 96 mln zł (65% całego rynku e-commerce w Polsce). Miesięczne obroty na aukcjach to ok. 13 mln zł. Allegro.pl posiada 500.000 zarejestrowanych kont użytkowników oraz ok. 130.000 ofert dostępnych online. Codziennie strony Allegro.pl odwiedza ponad 120.000 osób, które wystawiają na aukcje każdego dnia ok. 14.000 nowych ofert, codziennie rejestruje się tysiąc nowych uzytkowników. Trzon serwisu stanowią osoby pełnoletnie, w przedziale wiekowym 18-34 lata, odwiedzający Allegro.pl wyłącznie w jednym celu: zakupów lub sprzedaży. Dziennie na Allegro.pl zawieranych jest ok. 4500 internetowych transakcji. Allegro.pl jest oficjalnym serwisem aukcyjnym m.in.portali: Onet.pl, Gazeta.pl, Hoga.pl oraz MiastoPlusa.pl.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Fundacja Republika   #Jacka Kaczmarskiego   #Juwenaliom Uniwersytetu Warszawskiego   #Podczas Patriot Party